REDARMY
25.7.2017
Kategorie: Historie

Dělostřelecká příprava v Pobaltí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Pobaltské republiky od anexe Krymu děsí možnost, že by něco podobného potkalo i je. Tedy že velký ruský soused pod záminkou ochrany ruské menšiny pomocí neznámých zelených mužíků provede něco podobného.

Bohužel události posledních let naznačují, že tato úvaha není tak lichá. Předně si uvědomme, že ruské menšiny žijící v Pobaltí jsou z drtivé většiny Rusové, kteří se tam přistěhovali po druhé světové válce, a jejich potomci. Tedy po zabrání Pobaltí Ruskem, jeho připojení k Sovětskému svazu a po perzekuci původních obyvatel. Rusové byli po válce v podstatě nadřazeným národem a původní obyvatelstvo spatra přehlíželi. Není divu, že to původní obyvatelstvo je nemělo, a ani nemá, příliš v lásce.

Po osamostatnění koncem 20. století nebyli přivandrovalí Rusové vysídleni podobně, jako jsme to my udělali se Sudetskými Němci (ti u nás ale žili na rozdíl od Rusů po staletí a nebyli nám importováni okupační mocností), ale byla jim nabídnuta možnost plnohodnotného občanství. Jedinou podmínkou bylo složení zkoušky z dějin země a národního jazyka (zdroj Wikipedia). V drtivé většině odmítli. Těžce nesou, že už nejsou tím nadřazeným národem. Už nejsou tím, kdo rozhoduje. Ale nikdo je neutiskuje. I tak se cítí nespokojeni. Bohužel mohou být onou pověstnou pátou kolonou. Stejně jako Rusové na Krymu. A dejme si pozor aby se něco podobného nezačalo odvíjet u nás v Karlových Varech, kde už velká část města je v ruských rukou.

Představte si, že by v roce 1991 od nás Rusové neodešli. Stali by se u nás národnostní menšinou, která nás před tím okupovala, podobně jako v Pobaltí. My bychom jim museli nabídnout české občanství pokud bychom chtěli vstoupit do Evropské Unie a dalších západních struktur. Požadovali bychom po nich zkoušku z českého jazyka, jako se požaduje po každém žadateli o české občanství, což by oni odmítali. A z toho důvodu, že údajně nezaručujeme práva ruské menšiny, by nám hrozilo Rusko, že nás zase zabere. Nebo aspoň ty části, kde sídlí ta ruská menšina. To je naprosto identická situace v Pobaltí. Rusové to předvedli už na Krymu. Akorát do Pobaltí Rusové nenastoupili v roce 1968 jako k nám, ale o několik desetiletí dříve. Ale okupace jako okupace.

Ruská domovina si samozřejmě přilévá olej do ohně. Podvratné ruské internetové servery fungují v Pobaltí stejně jako u nás. V Pobaltí k tomu ale ještě přistupuje vysílání ruské televize a rádia, které je pro ruskou menšinu v mateřštině. A není si potřeba dělat iluze o dokonale zmanipulované propagandě pomocí polopravd, která sleduje jen jeden cíl – poštvat jedny proti druhým. A je jedno koho proti komu, důležité je mít důvod k zásahu.

Opakovači té ruské propagandy nám už dnes sdělují, že americká armáda okupuje Pobaltí. Je tam sice na pozvání místních vlád a obyvatelstvo ji vítá (bohužel si naivně myslí že případnému útoku ruského souseda zabrání). Nějakou podobnost s naší okupací v roce 1968 nevidím. Ba nevidím podobu s jakoukoliv okupací, kdy je místní obyvatelstvo perzekuováno a zákonodárství a hospodářství země je plně podřízeno okupační mocnosti. Přesto tito proruští obhájci stále dokola opakují, že Američané Pobaltí okupují. 100x opakovaná lež se asi má stát pravdou a „osvobození“ Ruskem bude oprávněné.

Ta palebná příprava má ale dost i jiných podob. Jeden velmi aktivní místní proruský komentátor tu stále dokola opakoval že za rok 1968 si můžeme sami. Kdybychom neblbli, tak by sem Rusové nepřišli. To je jasná příprava vysvětlení toho, že kdyby ty Pobaltské státy neblbly, tak by k nim Rusové nepřišli. To je už dopředu zdůvodnění všeho, čeho se Pobaltí obává.

Rusko přímo uprostřed Evropské Unie, v Kaliningradské oblasti, umístilo své jaderné rakety. A neustále hrozí tu Polsku, pak Dánsku, nebo Norsku, za to, že bude vojensky cvičit s několika desítkami amerických vojáků, že jeho rakety budou zaměřeny na cíle v těchto zemích. Bezprecedentnější případ vojenské agrese si lze těžko představit. Představte si ten povyk, pokud by Američané ve 20. století v Západním Berlíně rozmístili Pershingy.

Po zabrání Krymu ruský prezident (v podstatě už 4. volební období) Putin přiznal, že pro jistotu uvedl svá jaderná vojska do bojové pohotovosti. Co kdyby proti té anexi někdo něco namítal, viďte? Je jasné, že pokud se odhodlá zabrat Pobaltí, tak nám rychle sdělí, že raketová vojska v Kaliningradské oblasti uvedl do bojové pohotovosti. To aby někoho ani nenapadlo něco namítnout. Agresor, který dostal těžce přes ústa hospodářsky prohrou ve studené válce pochopil, že nemá cenu se snažit hospodářsky se svobodným světem znova soutěžit. Jediná cesta je vojenské cenění zubů. To je jediné, co umí. Teda ještě lítat do vesmíru. Ale za to vděčí také vojenskému průmyslu, který to potřeboval a potřebuje.

A tak v Pobaltí přihořívá, bohužel. Rusko se svých dobytých území ze druhé světové války nemíní vzdát. Lépe řečeno chce je postupně dostat zpět. Rozklad Evropské Unie, tedy jakákoliv nejednotnost Západu, mu v tom jen pomáhá. Naopak jakákoliv, byť jen hospodářská, dohoda mezi západními zeměmi je mu proti vůli. Odkud myslíte že se zase bere odpor a polopravdy co se týče například dohody o volném obchodu mezi USA a EU?

Prostě dělostřelecká příprava je v plném proudu. Rusko už hybridně pálí nejen v Pobaltí, i u nás a jinde ve světě. Na Krymu si postup úspěšně vyzkoušelo a provedlo i další krok. Snad se už svobodný svět poučí a dojde mu s čím má co do činění. Jsem rád že aspoň svým malým příspěvkem v podobě naší jednotky v Pobaltí pomáháme dobré věci.

 
FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,31 out of 5)
Loading...
154 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.