obamaislam
4.2.2016
Kategorie: Společnost

Definitivní konec USA?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 04|02|2016

Z dnešního amerického tisku (The Washington Post):

Prezident Obama dnes pronesl uklidňující kázání pro americké muslimy, o které vedoucí osobnosti jejich komunity žádali již dlouhou dobu, ve kterém prohlásil Islám za hluboce americký a jeho kritiky za rušitele všemi Američany uctívané hodnoty náboženské svobody.

Obama promluvil u příležitosti historicky první návštěvy amerického prezidenta v americké mešitě.

45-minutový projev ve velké Baltimorské mešitě vyslechli někteří z nejvýznamnějších muslimů v zemi. Obama v pokusu čelit rostoucí islamofobii, hovořil o dlouhé historii muslimských úspěchu v americkém životě od sportu až po architekturu a popsal muslimy jako skauty, vojáky a rodiče. Oslovil při tom matku studenta mediciny, ktereho představil na pódiu.

„Existují hlasy, které vám neustále říkají: „musíte si vybrat mezi svými identitami, vybrat si, zda jste Američané, nebo muslimové… Nevěřte jim … Patříte sem. Právě sem. Jste právě tam, kam patříte. Máte právou být zde. Jste rovněž částí Ameriky“ řekl Obama. Hlasitost jeho řeči se znatelně zvýšila ve chvíli, kdy hovoří k mladým americkým muslimům: „Nejste muslimové, nebo Američané, jste muslimové a Američané.“

PS: Obama programově ničí tradiční hodnoty, na kterých Spojené státy vznikaly. Komentáře snad ani netřeba …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
84 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.