letpadak
1.5.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Dárek, na který budete vzpomínat celý život

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Obdarovávat své blízké bývá čím dál tím těžší. Všichni všechno mají a další hromadění zbytečností nemá zrovna punc radosti. Pokud chcete být originální a zanechat v obdarovaném opravdu velký dojem, zkuste mu pořídit nějaký zážitek. Ty jsou k nezaplacení, ať už jde o let balónem nebo větší adrenalin – seskok padákem. V České republice najdete 15 letišť, kde si vyberete konkrétní zážitek. Popřípadě můžete koupit univerzální poukaz a váš blízký si sám vybere, co mu udělá největší radost.

Vidět svět z výšky je nesmírná krása

Co může být romantičtějšího a zároveň trochu adrenalinového než jsou lety balónem? Vidět svět pěkně z výšky a ladně plout vzduchem… Zvolit lze buď skupinový let, kdy letíte s dalšími pasažéry, popřípadě soukromý, který je pouze pro vás a vámi vybrané osoby. Dokonce můžete mít i vlastní místo odletu. Podmínkami jsou pevný povrch pozemku, absence drátů elektrického vedení a vzrostlých stromů. Pokud není váš, musíte mít povolení ke startu. Zvolit nelze směr letu, ten je závislý na větru. Startuje se vždy hodinu po rozbřesku a hodinu až dvě před západem slunce. Létat se dá po celý rok za příznivého počasí.

Chcete pocítit neskutečnou dávku adrenalinu?

Pak jsou ideálním dárkem seskoky padákem. Tandemové seskoky nevyžadují školení ani dlouhodobé přípravy. Stačí krátká instruktáž na zemi. Potom už jen vystoupáte do výšky a seskočíte. Celá akce trvá cca půl hodiny. Nejprve je nutné vystoupat do výšky min. 3 200 m, což může trvat až 25 minut. Následuje 45 vteřin volného pádu a let na otevřeném padáku asi 7-10 minut. Skákat lze od dubna do října. Stejně jako lety balónem jsou seskoky závislé na počasí.

Kam pro více informací?

Pokud vás zajímají seskoky padákem nebo let balónem, navštivte internetové stránky www.leteckezazitky.cz. Najdete tam všechny potřebné informace a můžete si rovnou nějaký ten poukaz objednat. Ať už pro sebe nebo své známé. Za ten zážitek to určitě stojí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.