3.1.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Dali jste si do nového roku předsevzetí žít zdravěji? Zkuste domácí saunu!

Sdílejte článek:

PAR 03|01|2015

Pro většinu z nás je přelom roku časem bilancování a nových životních plánů do dnů nastávajících. Sumarizujeme svoje chyby a omyly, kterých bychom se měli vyvarovat a přísaháme si, že letos už určitě budeme na sebe přísnější  a na svoji tělesnou schránku hodnější, neboť na světe jsme jen jednou a lépe se žije zdravým a bohatým než chudým a nemocným.

Tak si dáváme různá předsevzetí, která mají za cíl náš život zkvalitnit. Nebudu kouřit, budu více sportovat, budu méně a zdravěji jíst, budu číst kvalitní literaturu, vzdělávat se, vydělávat více peněz, budu … nebudu. Vše pro vylepšení naší fyzické, psychické i společenské kondice. Největší důraz však vždy klademe na vlastní zdraví neboť právě ono je prioritou šťastné pouti životem.

Při tomto rozjímání bychom tak rozhodně neměli zapomínat na blahodárné účinky sauny. Závazek k pravidelnému saunování bychom si měli dát především z důvodů jejich preventivních účinků, které posilují obranyschopnost lidského organismu a snižují tak možnosti výskytu různých onemocnění. Archeologické nálezy dokazují, že o přednostech saunování věděli a využívali je už i naši předkové v mladší době kamenné.

Proč tedy nevyužít zkušeností našich pra…pra…rodičů i v dnešní době. Navíc době technologicky natolik vyspělé, že již nemusíme ani chodit za saunováním pryč  z našeho domova. Existují kvalitní domácí sauny, které si můžete sami poskládat svépomocnou montáží či si je nechat doma postavit na klíč specializovanou firmou. Můžete si vybrat z až 70 druhů interiérových modelů či 20 druhů venkovních saunových domků na zahradu.

sauna

Domácí sauna udělá vašemu zdraví stejnou službu jako veřejná a ještě s sebou přinese řadu dalších výhod. Tou největší je časová flexibilita. Jednak se nemusíte nikam trmácet, čekat a sdílet prostory s vám třeba ne zrovna příjemnými lidmi, ale také je důležité, že vaše tělo může dostat nový impuls právě v době kdy to nejvíce potřebuje. Po velké námaze v práci, po vyčerpávajícím sportovním klání nebo třeba jen po dni plném různých stresů. Sauna je totiž ideální možností relaxace, uvolní ztuhlé a unavené svalstvo a blahodárně také působí i na psychický stav  vaší osobnosti.

Nejrozšířenější formou saunování, která je oblíbená a přináší lidem uvolnění opravdu na celém světě, je finská sauna. Tato tradiční a zdraví nejprospěšnější metoda spočívá ve vyhřátí kabiny na 60 – 120 °C, kdy na saunových kamnech jsou umístěny saunové kameny, které se polévají vodou a vzniká tak pára, která zvlhčuje vzduch. Dosáhne se tak intenzivnějšího účinku i celkové regenerace organismu. I tento postup si můžete dopřát v klidu domova ve vaší domácí sauně.

Saunování je individuální požitek, a proto jej musí každý jednotlivec vyzkoušet a najít ten nejvhodnější způsob. Pokud to však myslíte se svým novoročním předsevzetím o zlepšení zdraví vážně, neměli byste úvahy o sauně rozhodně vynechat a mít na mysli, že jako u každé činnosti, která má přinést kýžené výsledky je důležitá pravidelnost. Domácí sauna je tak ideálním řešením. Ideálním řešením pro vaše lepší zdraví, prevencí proti mnoha chorobám a v neposlední řadě i jako účinný osvědčený pomocník v boji proti každodennímu škodlivému společenskému stresu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč)

***** Celkem za měsíc: 4 875,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.