af
7.7.2016
Kategorie: Ekonomika

Co vyjeví výroční zprávy Agrofertu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAN NENOS 07|07|2016

Procházel jsem si o svátcích výroční zprávy Agrofertu. Jsou tam hromady zajímavých informací, které vyjeví mnohé. To tzv. konsolidované účetnictví je vysoce komplikované a musíte si z něj vyzobávat rozinky, abyste pochopili, o co v tom systému jde.

Také musíte znát tzv. Klausův postulát: „O peníze jde až na prvním místě“. Účelem výročních zpráv je vytvořit dojem transparentnosti a znetransparentnit vše, co jde. Jinými slovy ukrást co nejvíce peněz a hodit vinu na někoho jiného.

Agrofert se jeví být typickou mafiánskou organizací založenou na bývalém bolševickém systému Chemapol Group, který velebil Václav Havel jako vysoce transparentní firmu. Buď byl Havel pomatený debil nebo byl koupenej estébáky. Vyberte si.

Transparentní znamená průhledný, uvědomuji si, že toto slovo v českém významu nemusí všichni znát. Omlouvám se. Teď už o průhlednosti víte vše.

Babiš jako ministr financí má u komerčních bank v ČR napůjčováno cca 25 mld. Kč. Z výročních zpráv vyplývá, že každým rokem se jeho dluh prohlubuje o cca 1 mld Kč. Jinými slovy nevrací, co si Babiš půjčil. Banky ho mohou poslat do insolvence. Kdyby Babiš byl typickým komerčním zákazníkem, mají na něj banky páky. Neplatíš? Insolvence. Také to v případě konsolidovaného účetnictví není vůbec jednoduché.

Proč stát ČR něco podobného umožňuje? Jelikož estébácká mafie. Proč proti tomu nejde opozice? Jelikož se po desítky let podílí na vytváření tohoto systému. Proč proti tomu neřvou neparlamentní politické strany? Jelikož nemají ani tušení, o co jde.

Z výročních zpráv Agrofertu zjistíme tedy základní věci:

  1. Agrofert zřejmě není schopen platit své dluhy (nebo nevydělává a musí si na investice stále znovu půjčovat)
  2. Babiš jako ministr financí drží své věřitele pod krkem
  3. Babiš si vyplácí dividendy a jako soukromá osoba je ve vysokém zisku

Je to tak jednoduché, že to volič socanů nemůže nikdy pochopit.

PS: Do roku 2014 Agrofert vydával výroční zprávy podle zákona ke konci dubna. Dnes je 6.7.2016. Výroční zpráva Agrofertu za rok 2015 není dosud zveřejněna. Ekonomický subjekt jí podle zákona musí zveřejnit do 1.3. následujícího roku.

Kde je výroční zpráva Agrofertu za rok 2015?

Kde jsou opoziční politici, kteří se na to ptají?

ZDROJ: Dan Nenos

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.