TYDEN
15.5.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Sobotka nebo Babiš? Albánská mafie nebo čečenská mafie?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 8. května

Letošní výročí vítězství nad Německem je trpké. Německo včera dobylo Francii. Merkelová vládne říši se 150 miliony obyvatel a jadernými zbraněmi. Humanitární bombardování Budapešti začíná být celkem realistickou alternativou. Je jasné, že za téhle situace se žádný český politik (s výjimkou lidí z SPD) neodváží ani ceknout, což přiblížilo masovou islámskou kolonizaci, plošné zavádění šaríje a odzbrojení obyvatel. Nechci akceptovat, že by všechno bylo ztraceno. Dokud dýcháme, máme naději. Ale je hodně těžké.

Úterý 9. května

K diskuzi o příčinách úpadku Francie připomínám, že Francie dala světu úplně nový lidský typ – osvícenského intelektuála. Tito darmošlapové škodící všemu a všem se objevili v 18. století a do čehokoliv se zamotali, to skončilo katastrofou – teror francouzské revoluce, poraženectví ve vztahu k Německu, marxistická šedesátá léta… a nakonec islamizace a zánik Francie. Oproti tomu nepřinesli vůbec nic pozitivního. Často argumentovali vědou, ale nikdo z nich nebyl vědcem a nikdo z nich k rozvoji vědy nijak nepřispěl. Ze všech francouzských vládců pouze Napoleon rozuměl jejich škodlivému vlivu a držel je zkrátka. Proto lze také jeho vládu označit za jediné období, kdy Francouzi byli velkým a statečným národem.

Připomínám to i proto, že mnozí dobří lidé naprosto naivně přebírají některé bludy těchto dřívějších generací sluníček – zejména o křesťanství, tzv. temném středověku apod.

Středa 10. května

Pro přemýšlivější lidi jsem napsal text Pyramida potřeb národa a státu, kde ukazuju, jaké mají být priority rozumné vlády. Vyplývá z něj, mimo jiné, že pokud nějaká politická síla nabízí řešení ekonomických a sociálních problémů a přitom ignoruje zásadní bezpečnostní rizika, že taková síla je nezodpovědná a populistická v nejhorším smyslu toho slova. Pro odpovědnou vládu je národní bezpečnost vždy na prvním místě. Pokud někdo chce řešit třeba zdravotnictví, ale nedokáže zajistit, že mu nemocnice neobsadí nějaké hordy nájezdníků, je buď hlupák nebo podvodník.

A pokud někdo ignoruje úplně všechny problém a slibuje lidem tisícovku měsíčně, k tomu nenacházím slov.

Čtvrtek 11. května

Chcete mít ve svém městě raději albánskou mafii nebo čečenskou mafii? Která z nich je ta „hodná“? Stejně tak je to se současným sporem Babiš versus „ochránci ústavy.“ Není to nic jiného než válka mafií.

Takže jen pár stručných poznámek:

  1. je škoda, že se do toho zapletl prezident.
  2. vypadá to, že přestalo fungovat spojenectví Babiš – kavárna. To by bylo skvělé.
  3. ODS se nechala zatlačit do role Sobotkových pohůnků, co za něj dělají špinavou práci.
  4. Lidovci jsou zjevně chytřejší než ODS, takže se stáhli a čekají, jak to dopadne.
  5. Babišův pád jednou přijde. Ale Sobotka s kavárnou zaútočili moc brzy, kdy je Babiš ještě při plné síle. Nemají šanci uspět. Za pár měsíců bude volební vítěz Babiš určovat nová pravidla a bude si pamatovat.

Pátek 12. května

V poslanecké sněmovně včera proběhl seminář o postavení bílých heterosexuálních mužů. Experti v disciplínách jako sociologie, antropologie, jazykověda či práva postupně rozbili většinu dogmat politické korektnosti. Nicméně nejzábavnější byla veřejná diskuze, v níž nás představitel Sorosovy nadace poučil, že studium feminismu je obtížnější než technická kybernetika.

Sobota 13. května

Trump vyrazil ředitele FBI. Možná první krok k nápravě poměrů a k návratu revolucionářů Flynna a Bannona.

A opakovala se již tradiční mediální blamáž. Ředitel Comey byl vyhozen POTÉ, co svědectví v Kongresu potvrdila, že nikdy nebyla žádné indikace o propojení Trumpova týmu v ruskými hackery a že tedy FBI pouštěla do médií nepravdivé informace. Ve většině novin se ale dočtete, že Trump prý brání vyšetřování té kauzy. Lež na lež.

Neděle 14. května

Znovu a znovu slyším nářky nad tím, že my prý nejsme dost zakotveni v hodnotách naší civilizace, zatímco muslimové ano. Víte, ono je snadné být dobře zakotven, když je jakákoliv výhrada proti „islámským hodnotám“ trestána smrtí. Ani západoevropské státy většinou nemají schopnost „odpadlíky“ ochránit, a nejspíš k tomu ani nemají chuť. Takže pokud muslimka v Německu opustí islámské hodnoty, je ubodána před svými malými dětmi a vrah ani nejde do vězení. V takové situaci se většina přizpůsobí, a naopak se z nich stávají fundamentalisté.

Ten rozdíl není v zakotvenosti ve vlastních hodnotách. Je to rozdíl mezi svobodným světem a civilizací strachu.

hampl

.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.