TYDEN
19.6.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Reinhard Heydrich a jeho dědicové z Člověka v tísni

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Tentokrát jsem drobné každodenní glosy nepsal, protože mi korporace Facebook zakázala vstup, po třech dnech zákaz zrušila a po necelých 24 hodinách napařila další. Protože jsem mezitím nestihl nic napsat, muselo k „porušení zásad komunity“ dojít tím, že existuji.

To samé se děje desítkách dalších lidí. Když jsem hledal vysvětlení, upozornil mě kolega na dokument Projevy nenávisti v online prostoru vydaný Člověkem v tísni. Autoři požadují, aby byli identifikováni „opinion leaders,“ byli vytlačeni ze sociálních sítí, a pokud to nepomůže, bylo proti nim vedeno trestní stíhání. Přesně v duchu Heidrichových plánů pro eliminaci českého národa. Ještě, že parašutisté nevěděli, že střelba na okupanty je projevem nenávisti.

Nicméně nenávist od té doby pokročila. Podle zmíněného aktuálního dokumentu Člověka v tísni jsou typické projevy nenávisti tyto:

 • Rozlišování mezi uprchlíky a ekonomickými migranty.
 • Připomínání, kolik peněz je na péči o migranty vynakládáno.
 • Zpochybňování financování neziskovek ze státního rozpočtu
 • Odvolávání se na vlastenectví, tradice a národní identitu.

Celé to vytvořili Matouš Hrdina (absolvent fakulty sociálních věd, vedoucí programu v Českém rozhlase a externí redaktor ultralevicového serveru A2alarm), Hana Daňková (absolventka oboru antropologie na katedře sociálních věd) a Liudmila Kopecká (profesionální multikulturalistka). Bylo by zajímavé zjistit, zda se německými protektorátními dokumenty inspirovali vědomě, nebo jestli jde o náhodnou myšlenkovou shodu. Celou ten odporný neonacistický spisek Člověka v tísni můžete přečíst zde: https://www.clovekvtisni.cz/uploads/file/1459365027-Hate_Speech_Zaverecnazprava_final_verze.pdf

Místo facebookových glos tedy alespoň pár poznámek z mého twitterového účtu:

 • Vyhrožovat odebráním dotací je podobné, jako by Hitler vyhrožoval, že přestane financovat okupační armádu na území protektorátu.
 • Policisté se chovají racionálně. Když se chtějí dožít důchodu a mít pohodlný život, je lepší ignorovat islámské zločince a trestat běžné občany.
 • Muž, který se občas neopije, není důvěryhodný. Tennesee Williams
 • Takže Karel Janeček je docela obyčejný tunelář. Co jiného ostatně můžete od pravdoláskařů čekat, že. (reakce na zprávu, že dostal bez výběrového řízení licenci na těžbu Lithia)
 • Takového státníka budu podporovat, i kdyby naplnil Hrad mafiány až po špičku katedrály. Zeman vrací národní hrdost. (reakce na Zemanův komentář k tlaku na imigrační kvóty)
 • Tomášovi Halíkovi prý lidé říkají, že je arcisvině. Prý nedokáže pochopit proč.
 • Bylo by zajímavé slyšet, jak německá policie definuje terorismus. Zabíjení lidí pod něj nespadá. Co kritika imigrační politiky? (reakce na vyjádření, podle nějž zastřelení policistky nebylo teroristickým činem).
 • Tak ještě 349 zabitých německých policistek a budou mít ty ztracené islamisty všechny (reakce na dvě zprávy ve stejný den – zastřelení policistky a zmizení 350 islamistických radikálů původně sledovaných německou policií)
 • Bangladéšané prý utíkají do EU před korupcí. Stejně dobře mohli utíkat do Švédska před sněhem nebo do Saudské Arábie před islámem.
 • Co je to za klauny to tzv. Kolegium paměti národa? Jsou významní ještě něčím jiným než urážením českého prezidenta?
 • Dělá Sobotka místo frustrovanému africkému samci? Budou Bělobrádek a Stropnický následovat (reakce na zprávu o rozvodu premiéra).

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.