TYDEN
15.11.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Od Horáčka k Trumpovi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 7. listopadu

Je totiž obrovský rozdíl třeba mezi zdravotní sestrou, kterou daňoví poplatníci živí, ale kterou živí ochotně a pokud by mohli, přidali by jí na penězích, a mezi pořadatelem filmového festivalu, kterého daňoví poplatníci živí jen se skřípěním zubů. Mezi zdravotní sestrou a plátcem daní tudíž neexistuje žádný konflikt zájmů. Mezi pořadatelem filmového festivalu a plátcem daní existuje konflikt obrovský.

Tihle příživníci se tudíž domnívají, že role státu je utlačovat obyčejné lidi, kontrolovat je, převychovat a případně nahradit. Přesně takovou politiku očekávají od Michala Horáčka.

Úterý 8. listopadu

Jen výjimečně se stane se na něčem shodnou všichni od týdeníku Respekt až po Václava Klause mladšího. A já s tím taky souhlasím. Dnešní americké volby jsou volbami století, ale nejspíš nejdůležitějšími volbami v dějinách.

Jedna možnost je, že si Saudové udrží vládu nad USA a budou nadále využívat jejich ekonomickou a vojenskou moc i jejich tajné služby na podporu džihádu proti celému světu. Druhá možnost, že po 230 letech opět zvítězí hnutí za nezávislost, čímž ztratí nejen Saudové, ale i kapitáni korporací, miliony aktivistů neziskovek, velké banky, různí sorošové a rockerfellerové atd.

Donald Trump je první, kdo se pokusil této síle postavit na odpor. Každý slušný člověk na celém světě mu musí držet palce. 

Středa 9. listopadu

Ve svém prvním komentáři pro Institut Václava Klause cituji Charlese Murrayho, že „trumpismus je legitimním výrazem hněvu, který mnozí Američané oprávněně cítí, když se podívají, co se děje s jejich zemí. V současnosti jsme totiž svědky závěrečné fáze procesu, který trvá už půl století a jehož podstatou je systematické ničení americké národní identity.“ A dokládám, že podobné ničení národní identity probíhá i v České republice.

Čtvrtek 10. listopadu

Podnět pro pořadatele demonstrací. Když měl o nás pan Schapiro takovou péči, nebylo by dobré mu uspořádat večírek na rozloučenou ve velkém stylu? Něco, na co bude dojatě vzpomínat ještě po letech.

Pátek 11. listopadu

Více než 90% rodičů chce, aby byly ve školách znovuzavedeny dílny. Ministerstvo školství zavětřilo příležitost a rychle k tomu dodalo „digitální technologie“. Daňoví poplatníci tak utratí miliardy za drony, které budou ležet ve školních skladištích a mladí kluci dál nebudou umět zacházet s kleštěmi a pilkou. Jo, a taky si vydělá pár externích odborníků, co vymyslí, jak to celé zařadit do rámcového vzdělávacího programu.

Sobota 12. listopadu

Pamatujete na americké hnutí Tea Party? Lidové protesty proti elitám dosáhly vrcholu v roce 2010. Do roku 2013 všechno skončilo. Nepodařilo se prosadit vůbec nic. Zbyly jen deprese a beznaděj. A teď vidíme, jak důležité bylo pro Trumpovo těsné vítězství, že mohl znovuoživit potrhanou síť aktivistů a že na spoustě míst už byli lidé se zkušenostmi. Že by analogie s českými poměry?

Neděle 13. listopadu

Podle tisku to vypadá, že hlavní problém Ameriky jsou deprese a další psychické potíže voličů Clintonové. Tolik léčebných procedur a nic nefunguje! Což takhle vyrazit na venkov a odpracovat si pár hodin na farmách Trumpových voličů? Vsadím se, že by to pomohlo víc než desítky terapeutických sezení se židlemi v kruhu, sdílením a povzbuzováním.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.