TYDEN
16.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Neveselá perspektiva pražské kavárny

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 9. ledna

Jak ale zabránit tomu, aby lidé byli manipulováni nepravdivými informacemi?

Nejlépe tak, že vláda začne lidem dávat úplné a pravdivé informace a že státní sdělovací prostředky umožní srovnávání různých politických stanovisek. Dnes lidé vědí, že jim politici lžou. Vědí, že to, co říkají státní sdělovací prostředky o imigraci a islámu, je nepravdivé. Vědí, že probíhá cenzura. Slyší, že u nás žádní islámští imigranti nejsou, a pak je potkávají na ulicích. Slyší, že je islámská komunita integrovaná, a pak se dozvídají, že islámští fundamentalisté žalují české školy. Pak si obyvatelé pochopitelně hledají informace, jak to jen jde, a často uvěří nějakému drbu.

Ale jak říkám, existuje pouze jedna možnost, jak to napravit. Začít lidem říkat pravdu.

Úterý 10. ledna

Odchod paní poslankyně Nytrové z ČSSD je skvělá zpráva. V české vrcholné politice je dost lidí, co mají rozumné názory, ale není tam téměř nikdo ochotný za těmi názory stát i proti vůli stranických aparátů. Předsednictva zapískají a poslanci se senátory odhlasují špínu. Potom objíždí voliče a říkají jim, „já jsem byl vlastně proti.“ Napadají mě jen tři lidé, co ukázali odvahu a sílu nepodřídit se: Tomio Okamura, Václav Klaus mladší a Pavlína Nytrová. Tak jen doufám, že paní Nytrová neodejde z české politiky. Byla by to škoda. Stejně mi ale není jasné, proč do té zkorumpované kolaborantské strany lezla.

Středa 11. ledna

Studenti Londýnské univerzity odmítají studovat Platóna či Kanta  protože to jsou běloši. Kolegové to přikládají rasismu, ale já bych spíš řekl, že jakákoliv záminka omezit množství učiva je dobrá. Bílé filosofy vyhodíme ze seznamu učiva, o čínských jsme nikdy neslyšeli, afričtí neexistují a hned máme zkoušku z filosofie za jedna. V dalším kroku vyhodíme z učiva všechny evropské matematiky.

Čtvrtek 12. ledna

Jestli jste už stihli rezignovat na letošní novoroční předsevzetí, navrhuji rychle přijmout nové. Postoupit v bojeschopnosti. A nemusí to nutně znamenat zacházení se střelnou zbraní či zbrojní průkaz. Jednak proto, že ve většině situací člověk nemá pušku s sebou. A za druhé proto, že nám ty zbraně stejně odeberou. Odzbrojení obyvatel je jedna z mála věcí, na kterých se shodnou všechny parlamentní politické strany vyjma SPD a zbytkového Úsvitu, a nic na tom nezmění ani předvolební řečičky. A silácká prohlášení typu „já svoje zbraně nevydám“ nebo „jen ať si zkusí pro mou pušku přijít,“ ta jsou spíš výrazem zoufalství.

Počítejme tedy, že budeme muset vystačit s obušky, noži a především s holýma rukama. Ostatně, kdyby Němky masově trénovaly Krav Maga nebo něco podobného, vyvíjela by se tamní situace úplně jinak. Takže letošní předsevzetí může znít: Přihlásím se na bojový sport a budu obden trénovat. Je to to nejlepší, co můžete udělat nejen pro sebe, ale i pro svojí zemi.

Pátek 13. ledna

Lidl používá modely cizokrajných etnik odjakživa. Změnilo se spíš to, že si toho lidé začínají všímat. Jednak v souvislosti s islámským nájezdem na Evropu, za druhé v souvislosti s rostoucí aktivitou radikálních intelektuálů hovořících o nutnosti vyhubení bílé rasy. I tak by to nemusela být žádná velká nepříjemnost. Kauzu z toho udělala až brutálně arogantní a hloupá reakce na občanské ohlasy.

Tisková mluvčí napomíná zákazníky a vysmívá jen jim, že necestují do zahraničí. Ta slečna nejspíš vůbec neví, že většina zákazníků Lidlu si nemůže dovolenou v zahraničí dovolit.

Sobota 14. ledna

Všechna ta nedorozumění kolem „křesťanských hodnot“ a „křesťanských základů“ naší civilizace vychází z toho, že existuje celá škála postojů. Zahrnuje lidi s hlubokou vnitřní zbožností (Max Weber je nazýval „náboženskými virtuózy“) až po lidi, pro které je křesťanství prostě civilizační příslušnost. To znamená, že si osvojili křesťanské myšlení a vnímání a základní hodnotový systém. Spousta z nich si říká ateisté a volnomyšlenkáři (a vztekají se, když jim někdo připomene, že se jedná o variantu křesťanského myšlení, vedle katolicismu a protestantismu), jiní si říkají novopohani (a platí o nich totéž). A pak je spousta poloh mezi tím.

Současný střet civilizací probíhá mezi civilizačními okruhy v tom širším smyslu. Podstatný rozdíl je ale v tom, že zatímco druhá strana si to dobře uvědomuje (i muslim, který v životě neotevřel korán a pije alkohol, vnímá loajalitu ke své civilizaci a je připraven zapojit se do boje proti nevěřícím), v naší civilizaci panuje zmatení. Tak jen připomínám, že většina křesťanských hrdinů, kteří rozstříleli Turky u Vídně, nechodila do kostela častěji než dnešní průměrný Čech. Docela obyčejně hájili svou civilizaci.

Neděle 15. ledna

Situace „pražské kavárny“ vypadá stabilně. Ovšem jen do času. Neziskovky, humanitní fakulty ani státní média už nemohou počítat s dalším navyšováním rozpočtů. Jenže pokud nemůžete expandovat a dorůstá vám další generace, jste v průšvihu. V České republice je plno lidí, kteří jsou ještě na středních školách nebo čerstvě nastoupili na univerzity a imponují jim dráhy profesionálních aktivistů. Až zjistí, že dobrá pracovní místa jsou obsazená a nová se nevytváří, obrátí se proti svým multikulturním vzorům. Takže nám tu zůstane zahořklá parta stále více frustrovaných intelektuálů   a stále izolovanějších intelektuálů lákaných stále radikálnějšími ideologiemi. Už se těšíte na Tomáše Halíka s dlouhým salafistickým plnovousem?

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.