fakenoviny
20.12.2017
Kategorie: Historie

Co se to stalo se českými novináři?

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Bývaly doby kdy za velké krize se naši novináři zachovali jako hrdinové. A že hrdinství k tomu bylo třeba, jako za nacistů, já osobně pamatuji sovětsou okupaci v 1968,“Jsme s vámi buďte s námi“ a opravdu byli, vysílali odkud se dalo, byli s námi, jen pár z nich se zaprodali a vysílali z rádia Vltava. Dnes jsou skoro všichni na té Vltavě.

Ale dnes na to není potřeba zas velkého hrdinství, dobře, možná je vyrazí z podniku, ale jsou jiné šance, do lochu se za to nechodí, a nemusí se snížit k takové manipulaci jako třeba označovat za nácky, fašisty xenofoby atd. kohokoliv kdo neskáče podle not elit. Kdokoliv jde podpořit řádně zvoleného politika je fuj, novodobí fašisté pod vlajko antifašismu bývají kritizováni málo, pokud vůbec. Kdyby ti lidé co přijdou podpořit politika co nejde s proudem se dopustili jen 1% toho co antifa, tak je z toho malér a novináři se na nich vyřádí jak zákon káže.

Vím že namítnete že jinde na Západě se spustili stejně nebo hůř, to ale není omluva. Například takové BBC bejvávalo, to už je dávno, výborné. Dnes je to hanba kam až někdy klesnou. Pamatuji jak Breivik vypovídal že po shlédnutí programu na BBC se vydal do Prahy, údajně nejnebezpečnějšího města Evropy kde se zbraně nabízejí málem na každém rohu. Byl, prý mile, překvapen když zjistil že Praha je daleko více bezpečnější než Oslo. A zbraně kde nic tu nic. Pak je sehnal doma v Norsku. Ale nikdo už moc nepíše o tom jak nebezpečná jsou města jako Londýn, Paříž atd. V Paříži doporučují app na mobil, kde vás informují kde je to bezpečné a kde ne. To v Praze, Varšavě, Budapešti nebo Bratislavě ještě není třeba. Proč asi.

Ale novináři to nevidí, nikde. Tak se pak diví proč lidé nejen v Česku věří alternativním médiím, to bejvalo za socíku také, Hlas Ameriky, Svobodná Evropa, za WW2 se poslouchal Londýn, za cenu zatčení. A novináři se diví a diví proč to všechno? Proč jdou lidé i na profláknutý Sputnik, RT, Aeronet? Vždyť přece novináři a politici varují před tímto nebezpečím, pravdu říkají jen oficiální média. Rudé Právo tvrdívalo totéž.

Tak páni novináři, hlavně politici, stačí trochu méně lhát, méně zatloukat, nezamlčovat zprávy které, až se to rozkřikne po všech sociálních sítích stejně jste nuceni zveřejnit až když je ta zpráva vyčichlá, takže už ani nikdo nečte vaše omlouvání a něčeho co omluvit nelze. A pokud se to nezmění, a novináři budou jen udržovat svá teplá místečka a nikdo se moc nevzmuží jako to dělávali dříve v dobách kdy o něco šlo, a dnes o něco opravdu jde, tak novinářství bude historie.

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.