648116_article_photo_sophia_900x
7.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Co na hlavní stránce nenajdete

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jsou veledůležitá témata, která zpravodajské servery drží jako zprávu dne celé dny a hodiny. A jsou taková témata, o kterých se neví. Anebo nejsou považována za relevantní. Co koho zajímá do krve zmlácená dívka ze Švédska.

Anebo zavražděný otec čtyř dětí v Izraeli. Jen by to vyvolávalo nežádoucí asociace.

A tak žádné světové medium, nevěnovalo pozornost případu 19 lete dívky Sophie ze Švédska, která se stala obětí jakéhosi nadrženého zbabělce, během návštěvy diskotéky. Obšírně o tom informoval Fox news zde. No jo, to je Fox. Jenže našli jste nějakou zprávu někde v ČR? Možná už to pro novináře přestává být zajímavé téma. Ona ta každodennost už pak nepřitáhne tolik čtenářů a reklamní agentury by mohly vrčet nespokojeností. Ono je to totiž už skoro denní událost. Stále někde něco. Ostatně, psal jsem o tom včera.

Při návštěvě diskotéky se svým přítelem se o ní začal zajímat jiný návštěvník. Jo, abych nezapomněl, jednalo se o klub Babel v Malmö a útočník měl tmavé vlasy, tmavou pleť a tmavé oči. Sahal jí na zadek a mezi nohy a když dostal facku asi ho to nějak rozlítilo. A tak následoval Sophii poté co se rozhodla kvůli bezpečnosti s přítelem odejít a u východu jí praštil láhví po hlavě. Na té fotce není jahodový ani malinový džus. Je to její krev.

Reakce policie byla taky zajímavá. Rozhodli se nezahájit stíhaní, protože pachatele nenašli. Ale vyzvali svědky aby něco řekli, pokud se ozvou. V Malmö.

Pokud by byla stanovena sázka na to, jestli pachatele dopadnou, asi bych své peníze neriskoval a nesázel. Inu, i to je Švédsko 2018.

Zatímco Sophie Johannson naštěstí přežila, druhá událost, na jejíž popis na stránkách českých serverů nenarazíte je daleko dramatičtější a má tragický konec. A taky je to už tradice. Podobné útoky.

Rabbi Itamar Ben Gal stál na autobusové zastávce, když k němu přiběhl mladý muž, který chvíli před tím vystoupil z protijedoucího autobusu a bodl jej do hrudi. Zraněný muž stačil ještě doběhnout na druhou stranu na zastávku kde zkolaboval a přes veškerou snahu kolemjdoucích pomoci, následně zemřel. Itamar Ben Gal. 29 let. Zůstaly po něm 4 děti. A vrah?

Ten může být spokojený. Udělal radost obyvatelům palestínských území, kteří okamžitě vyjeli do ulic, radovali se a rozdávali sladkosti dětem a slavili. A protože v Izraeli není trest smrti, tak se může on anebo jeho rodina těšit na platbu 3800 USD měsíčně, kterou od své vlády dostane. Z peněz EU.

Tyto dvě události mně zaujaly v minulých dnech. Bohužel, o žádné z nich jsem si nepřečetl v takzvaných seriozních serverech. Proč?

Jsou dvě varianty.

1) Není zájem šířit fakta, protože to nevyhovuje oficiální politice, jaká je momentálně na území Evropy praktikována.

2) Těchto a podobných případů už je tolik, a všichni víme že budou přibývat, že už je novináři neregistrují a nepovažují je za nosné.

Z obou těchto variant běhá mráz po zádech.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
67 komentářů
  1. Helena Novotná
      • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.