migrants
14.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Čím Evropu obohatí Afrika

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN BICERA

Setkávání s cizími kulturami je nesporně přínosem. Čím jsou odlišnější, tím víc lze od nich pochytit. Proto jsou pro Evropu mnohem prospěšnější Afričané ze subsaharské oblasti, nežli třeba Libyjci, o Syřanech ani nemluvě.

Přicházejí k nám z „černého“ kontinentu, který měl v roce 1950 pouhých 229 miliónů obyvatel. Třetinu počtu, co tehdy měla, druhou světovou zdecimovaná, Evropa. Urostlým junákům stačilo 60 let a Afričanů je pět krát tolik. Reklamu jejich výkonnosti umocňují i klipy dokazující přímo in flagranti mimořádnost jejich tělesných dispozic. Navíc jsou už od pohledu veselí, bezstarostní, rozesmátí. Přesně tak, jak se to holkám líbí. U nich si mohou být na 100% jisté, že je nebudou při námluvách nudit filosofickými řečmi, okázalou chytrostí, či nadutě předhazovanými vědomostmi.

Vedle dívek a žen se mohou radovat i evropští lékaři s farmaceutickými ústavy. Nejen příchozí z Botswany, kde je polovina lidí v produktivním věku nakažená AIDS, budou užitečnými objekty při ověřování účinnosti nově vyvíjených léků a pokrokových léčebných postupů.

Šanci se předvést, dostane i školství. Více než polovina Afričanů má být, aspoň podle Wikipedie, zcela negramotná. Co víc si mohou pegagogové přát, než příležitost k experimentování na „panenské půdě“.

Tak, jak píšu v nadpisu, politici často hovoří na téma, čím Evropu obohatí migranti. Jakou cenu však může mít obohacování, pokud je jednostranné? Když už obohacování, tak potom vzájemné.

Zatím se evropští politici předvedli jako sobci. Imigranty vítali s okázale otevřenou náručí a zároveň jim byl osud jejich mateřských zemí ukradený. Správně by měli s africkými vládci dohodnout, že za každého emigranta dostanou náhradou Evropana. Křesťanská milosrdnost by došla naplnění, přemístěním do zemí věčného tepla zoufalých jedinců bez střechy nad hlavou, trpících zimou a nepohodou pod mosty evropských metropolí. S Afričany žijících ve slaměných chatrčí by si měli výborně rozumět a obohatit je o zkušenosti z civilizované Evropy.

Podobně by se dal dořešit, zatím jen nakousnutý problém, s provinilci proti zákonu. Ve většině evropských zemích zákonodárci skončili u prvního nesmělého krůčku, uznajíc, že lidé nemají právo kohokoliv zbavovat života. V korektním 21. století je však třeba pokročit dál. Uznat, že člověk nemá právo bližního svého ani zbavovat svobody.

Pobyt ve stísněných kobkách věznic nelze pokládat za život a uvěznit v nich někoho dokonce na doživotí je stejně kruté, jako mu život vzít. Vězňům evropských žalářů, samozřejmě při respektování principu dobrovolnosti, je třeba umožnit dobu trestu strávit v africké přírodě. Nebude ani zdvořilé trvat na jejich návratu, pokud se sami rozhodnou, po odpykání trestu, v Africe zůstat.

Nejde jen milióny Afričanů vítat a jejím rodným, vylidněným zemím stejným způsobem nepomoci. Připomínat děti, které samy nic nedarovaly, ale z dárků pod stromečkem šílí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.