wpid-norway-islam__article
16.5.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Čím déle zůstávají migranti v Evropě, tím méně se integrují … šokující?

Sdílejte článek:

PROP/BB

Nová norská studie zjistila, že mezera v míře zaměstnanosti mezi občany narozenými v Norsku a migranty z třetího světa se rozšiřuje tím více, čím déle jsou noví přistěhovalci v zemi.

Výzkumníci v Centru Ragnar Frisch pro ekonomický výzkum odhalili „povzbudivé znaky integrace do trhu během počátečního období po přijetí migrantů“.

Ale po období jen 10 let, se podle zprávy : „Proces integrace obrátí, přičemž se rozšiřují rozdíly v zaměstnanosti imigrantů a zvyšuje se míra jejich závislosti na sociálním pojištění“.

„V podstatě nás tyto výsledky velmi překvapily, proto skutečně, rozdíly mezi imigranty a občany narozenými v Norsku by měly zmenšovat a zmenšovat tím více, čím déle žijí migranti v Norsku. Zjistili jsme, že se děje opak, „řekl Knut Roed, vedoucí výzkumník ve Frischovom centru.

Úřadující norský ministr pro imigraci a integraci Per Sandberg řekl, že vláda si je vědoma problému zdůrazněného zprávou, ale naznačil, že ne všechno se dá vyřešit politicky.

„I kdyby vláda zašla dále v poskytování pracovních míst a příležitostí pro migranty, nesmíme zapomenout, že politici nemohou nutit lidi, aby se integrovali,“ řekl ministr.

Dodal: „Musí zde také být významný závazek od jednotlivců samotných, pokud chtějí v Norsku uspět.“

Norské noviny Verdens Gang popsali zjištění studie jako „velmi špatné zprávy“ pro sociální stát.

„Závěr je jasný: pokud neuspějeme v zařazování nových přistěhovalců do práce, celý náš model sociálních dávek bude v ohrožení,“ píše se v úvodníku novin.

Norský sociální stát není jediným aspektem života v této severské zemi, kterému kvůli masové migraci hrozí rozvrat, jak zní varování.

Šéfka norské služby policejní bezpečnosti (PST) loni prohlásila, že muslimští imigranti jsou odolní vůči integraci a mohou hostitelské zemi způsobovat „problémy“.

„Silný nárůst v imigraci, zvláště z muslimských zemí, může vyvolat jiné dlouhodobé výzvy. Když přijde do místní společnosti velký počet žadatelů o azyl, může to mít nešťastné následky, „řekla šéfka PST Marie Benedicte Bjornland.

Poznámka: Opravdu je to tak šokující? Je to asi stejně šokující jako tvrzení, že slunce vychází na východě. Šokující jsou pro mě spíše vyjádření politiků jako například „politici nemohou nutit lidi, aby se integrovali“. Ale ano, mohou. Obzvlášť pokud se jedná o imigranty. Neintegruje se? Nedostaneš povolení k pobytu a můžeš se vrátit tam, odkud jsi přišel. To by ale museli přiznat, že se mýlili a zradit tak vlastní agendu. Přiznat chybu je pro každého těžké – obzvlášť u politika, pokud je toho vůbec některý schopný.

ZDROJ: protiprudu.org, www.breitbart.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.