RAM2
19.1.2018
Kategorie: Společnost

Chtějí řidiče a nevinné osoby pozabíjet?

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Rádoby bezpečnostní opatření, které před řidičem udělá díru ve vozovce, je nápadem naprosto šíleným ! Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

Každý řidič v naší zemi ví, jak zoufalé jsou naše komunikace a jak velmi často jsou nesmyslná všemožná dopravní omezení a jak je celá naše země doslova zaplevelena nadměrným množstvím dopravních značek, radarů, kamer …

Asi úplně každý jsme zažil, jak na naprosto přehledném a bezpečném úseku silnice je nesmyslně stanovena nízká povolená rychlost a zde se v rámci údajných dopravně-bezpečnostních akcí „vyrábí“ dopravní přestupky, které jsou okamžitě tvrdě sankcionovány.

RAM1Policejní slogan „pomáhat a chránit“ se tak jasně mění na znění „nahánět a kasírovat“. To oprávněně štve nás, řidiče, ale současně to úplně zbytečně sráží prestiž policie.

Pro úplnost, já za to samozřejmě neviním ony policisty, kteří to na místě realizují, jde o obžalobu systému, všelijakých údajných odborníků a vedení Policie ČR. To říkám s plnou vážností jako bývalý policista.

Ovšem nápad, se kterým se nyní „vytasil“ nějaký „odborník“, šikanu povýšil o „level“ výše. Ovšem tady jde už o život. A to doslova.

Princip je jednoduchý. Pokud auto v obci pojede vyšší, nežli povolenou rychlostí, vytvoří se ve vozovce přes celou její šířku díra. Rána, kterou auto dostane, má řidiče odrazovat od nerespektování rychlostního omezení. Aktivováno má být toto zařízení při překročení rychlosti o 3 km/hod.

Chápe vůbec někdo, jak nebezpečné to může být ?

Řidič se může leknout, strhnout řízení a následná nehoda může být smrtelná pro celou osádku vozidla, kterou kromě řidiče tvoří i děti a další osoby. A co ostatní účastníci provozu – náhodní chodci, další vozidla … Pro řidiče motocyklů je to nebezpečnější ještě daleko více a pravděpodobnost dopravní nehody dramaticky stoupá.

To je naprosto šílené. Pod legendou zajištění dodržování pravidel silničního provozu se připravuje potenciálně smrtelná past, která může postihnout i úplně nevinné osoby.

Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

PS : Tuto technickou „vymoženost“ chtějí instalovat jako první v obci Branišovice v Jihomoravském kraji. Má to být za cenu cca 3 miliony korun a „samozřejmě“ na to chtějí ještě dotaci …

Autor: Pavel Opl
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.