shutterstock_86668549
21.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete si pořídit vlastní loď? K jejímu řízení potřebujete kapitánský průkaz

Sdílejte článek:

Jachting se oblíbeným sportem především v zemích, které mají bezprostřední přístup k moři. I u nás se ale najde spousta nadšenců. Máte-li v plánu pořídit si vlastní loď, pak vězte, že k jejímu ovládání musíte absolvovat kapitánský kurz.

K oprávnění řídit loď musíte složit praktické i teoretické zkoušky

Základní kapitánský průkaz s oprávněním „C“ vám umožní řídit jachty až do velikosti 16 metrů, což je zcela dostačující. Jde o to, že v rámci kurzu, který předchází jeho udělení, musíte plně ovládnout mnoho dovedností. V první řadě se naučíte veškerou teorii – navigaci, meteorologii, námořní právo a plavební nauku. Díky tomu pak nebudete na moři při jachtingu váhat a neohrozíte ostatní plavidla ani sami sebe. Teoretické zkoušky se konají před komisí.

Samozřejmou součástí kapitánského kurzu je i praktické cvičení a následné zkoušky na vodě. Abyste sami mohli řídit jachtu na volném moři, je potřeba mít i určitou praxi. V případě zmíněného průkazu „C“ je to alespoň 100 námořních mil pod dohledem zkušeného kapitána.

Teprve poté se už můžete vydat na plavbu sami jako kapitáni. Je přitom nutné se držet pravidel a mít na paměti, že držení základního průkazu vás opravňuje řídit pouze do 20 mil od pobřeží.

Prožijte dovolenou na moři

Pokud vás zrovna neláká kapitánský kurz, přesto si chcete užít na lodi, dá se zajistit nádherná dovolená na lodi, během níž prožijete dosti odlišné zážitky od běžné dovolené u moře. Navíc si můžete sjednat i speciální kurzy jachtingu, díky nimž ovládnete základní praktické dovednosti.

Jachting a vůbec veškeré vodní sporty jsou skvělými zážitky zejména pro mladé energické lidi, kteří nehodlají trávit svůj volný čas pouhým poleháváním na plážích. Aktivní dovolená sice něco stojí, zážitky se však s nudou na pláži nedají vůbec srovnávat.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2017: *****

Hana Lišková 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Tomáš Foldyna 1215,14 Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, David Kostelník 500,- Kč, Daniela Janková 100,- Kč, David Bezdek 150,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 715,14 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.