15.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Chcete domovy a ne ubytovny. Já chci slušné sousedy a ne grázly

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 15|12|2013

V uplynulém týdnu se manifestovalo. Manifestovalo se za práva lidí bez domova. Požadavek byl : Chceme domovy a ne ubytovny. Chceme sociální bydlení. Chceme dodržování našeho základního lidského práva. Chceme důstojný domov. Ubytovny nejsou domovem. Chceme od Vás byty. Chceme. Chceme. Chceme.

 

 

Chodím po tomhle světě už skoro padesát let. Naši krásnou republiku jsou procestoval od západu na východ, od jihu na sever, i opačně. Hodně měst jsem navštívil. Jak za socializmu, tak dnes. Hodně nových domů jsem viděl. Dokonce i celá zbrusu nová sídliště byla postavena.

 

Dnešní manifestující měli vždy své výhody. Alespoň tedy během mého života. To mohu posoudit přímo z praxe.

 

Vždy jejich život záležel jen na nich samotných. Jako ten náš život nás samých. Tak proč se to tak zvrtlo? Že dnes oni křičí, chceme, chceme, mávají na mne napřaženou rukou a já se nemohu nijak bránit?

 

 

Proč mě terorizují? Vždyť jsem jim nikdy nic špatného neudělal! Naopak, celý život přispívám na jejich bydlení, na jejich jídlo, na alkohol, na cigarety, na výherní automaty, na školství, na jejich sociální jistoty.

 

Tak ty nové domy a celá sídliště, co jsem dříve vídal, ty jsou dnes zdemolované k nepoznání. Jsou neobyvatelné. Zničené a zdevastované. Přitom stály tolik peněz. Také jsem na ně přispíval, ale to ještě bylo do socialistického rozpočtu.

 

Dobré bydlení si obyvatelé zničili. Dnešní ubytovny ale nejsou domovem. Tak chtějí sociální bydlení, sociální domovy.

 

A já jsem prý rasista.

 

Rasista, který se bojí jít večer z divadla špatně osvětleným parkem. Bojím se jít ulicí kolem ubytovny. Když procházím kolem skupin obyvatel, kteří do mně strkají, nastavují ruku, najíždějí do mne ukradeným jízdním kolem, klopím oči k zemi.

 

To abych je ještě víc nerozčílil…

 

A abych mohl dál více a více platit na nové sociální bydlení a jistoty pro manifestující. Oni si mě tedy vlastně šetří. Oni chytře myslí na svoji budoucnost.

 

Jsem totiž neškodný rasista.

 

Jsem unavený rasista.

 

Po každodenní desetihodinové fušce toho už moc nesvedu. A tak platím výpalné za klid, jak říkal kdysi Paroubek. Tak proč by mě mlátili, mrzačili? Stačí jim, že se mi mohou nepokrytě smát. Klidně nahlas.

 

A už tuším, že za ty grázly v sousedství, co mi plení každoročně zahrádku, si mohu vlastně také sám.

 

Ten nepřizpůsobivý jsem totiž já…..

 

PS1: a pořád se bojím je označit….je jich totiž čím dál tím více a jsou mnohem přizpůsobivější..

 

A já jsem paradoxně úplně sám. Ponižován multikulturními a všechny objímajícími, nařízenými idejemi. Cítím se sám před gilotinou… to je ale „pocit“. K nezaplacení. Ale určitě alespoň ke zdanění…

 

PS2: opravdu věřím dnes uveřejněné statistice, že za poslední rok se z České republiky více lidí vystěhovalo než k nám s očekáváním lepšího života dorazilo. Alespoň, že ta naše mladší generace pochopila….

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.