stechbsp
17.6.2017
Kategorie: Společnost

Čest práci, soudruhu Štěchu … a teď táhni k pásu do továrny!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ TYL

Míla Štěch (nezaměňovat prosím s polyhistorem Václavem Vilémem Štechem, s nímž si kromě příjmení není v ničem podobný a také s Miloušem Jakešem, s kterým si je v názorech úplně podobný) nám v Událostech, komentářích sdělil, že tyto své názory (zajímavě se shodující s gottwaldovským „77 000 do výroby“, akorát místo úředníků se k pásu naženou živnostníci) zastává už 15 let a nikdo mu je nevyčítal.

Jak bych Ti to jen, Milane, vysvětlil… „Ona vesnice se nám, mladý muži, změnila. My si už neříkáme teto a strejdo.“ – teď mi možná namítneš „Aha. Tykáme si a oslovujeme se soudruhu.“, ale já bych Ti rád řekl, že jsi nepochopil, co se tady stalo. Ty jsi to za těch 21 let, co sedíš v Senátu nepoznal, to se tak holt Vám, bolševickejm kádrům, už stává, ale lidi po roce 1989 ochutnali svobodu. A zachutnala jim, protože svoboda je na životě to nejkrásnější.

Život bez svobody je na nic. A za posledních 5 let jste nám ji začali brát – moc a tuze. Utahujete šrouby, zavádíte úplně zbytečnou administrativu, sankce – a kdo dnes ještě podniká, tak je hrdina, protože neví dne ani hodiny, kdy mu na dveře zaklepe Andrejův financ, že „končíme matko, sbalte si ten svůj pultík, půjdete s náma a ty ředkvičky se zabavují“. A když se zeptáte „proč“, tak se dozvíte: „Mlčet! Však Vy moc dobře víte proč! Ještě se sama ráda přiznáte!“.

A v tom tady žijeme – ne, už to není legrace, už je to boj o holý život. Už jste nahnali lidi do kouta a pouštíte na ně s rozkoší psy, aby se báli jak zvířata v klecích. A to bys mohl vědět, Milane Štěchu, protože se o tom píše třeba v dějinách o Spartakovi a tak… A to jsi doufám, četl, protože „i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále“.

Lidi před 15 lety snesli daleko víc tvých keců, než snesou dnes. Protože to se jim ještě dýchalo celkem svobodně. Žádný Babiš, žádné EET, žádná kontrolní hlášení, v hospodách se ještě smělo kouřit… Všechno jste pokazili, všechno jste zničili. A ty teď přijdeš s nápadem, že dostaneš svobodné živnostníky do továren tím, že jim zvedneš odvody, aby se museli nechat zaměstnat?! To už prostě neokecáš! To jsi řekl a ne že ne! Díky za péči o důchod živnostníků, ale o jakém důchodě to mluvíš?!! Koaliční Pilný blb tvrdí, že důchodci mají jít sekat trávu do parku, aby si vydělali. Už jsem se chvíli bál, že máš nějaký plán, že jsi tak chytrý, abys lidem řekl „buď uprchlíky nebo do fabriky“ – ale ty jsi jen odborářské jelito! Stalinista, který po vzoru Velkého Generalissima a jeho druha Klementa Gottwalda, posílá inteligenci a vykořisťující pseudopodnikatele „do výroby“.

Jenže jakmile se lidi naštvali, tak sis pucnul do gaťat. Začal ses bát, že přijdeš o své korýtko. Hádám, že i ve svých 60+ máš nejednu nesplacenou půjčku a manželce jsi slíbil cestu kolem světa a stavíš třetí barák pro druhou dceru, ne? – a najednou – blbý kecy, lidi s vidlema a „na mě?! Dyť já byl tak vopatrnej!“.

Ano, Štěchu, na Tebe! Stalinismus nemá v našich dobách místo – končíš, těch 150 000 kulatých zlaťáčků, co se Ti každý měsíc sype do korýtka z našich daní, si holt budeš muset vydělat jinde. Jako zaměstnanec u pásu v Babišově masokombinátu to jistě bez problémů zvládneš. Tak, hlavu vzhůru, soudruhu, když se ve výrobě osvědčíš, rádi Tě zas za 20 let uvítáme mezi námi! Tak čest, už Ti to jede, čest, čest!

ZDRJ: Fcb T. Tyl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.