surreal-402829_960_720
18.2.2016
Kategorie: Politika

Český volič sociálně schizofrenní

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 18|02|2016

V diskuzi na jednom německém zpravodajském portále napsal kdosi ve svém příspěvku větu, kterou jsem si musel přečíst dvakrát, abych se ujistil, že dobře vidím. Nikdy by mě totiž nenapadlo, že někdo může být takový hlupák, aby zmíněnou stupiditu vyplodil a navíc ji myslel smrtelně vážně. Tu větu napsal jakýsi skalní volič CDU a zněla takto: „Celý život volím Křesťansko-demokratickou unii, ale nyní mě v souvislosti s uprchlickou krizí zklamala natolik, že v příštích volbách udělám radikální obrat a dám hlas SPD!

SPD je německá sociální demokracie, která má v otázce uprchlíků názor naprosto totožný s CDU, možná dokonce ještě vstřícnější. Onen „radikál“ tedy neudělá ve skutečnosti nic jiného, než že se – lidově řečeno – dostane z deště pod okap, popř. z bláta do louže.

V Německu prý ovšem není podobný postoj mezi voliči ničím neobvyklým. Lidé, zklamaní z CDU, se většinou rozhodnou, že se pomstí – a dají hlas SPD. A naopak – nespokojení socdemáci volí z trucu CDU. Jedni i druzí si potom říkají, jak to těm politikům spočítali, aniž by si uvědomovali, jakými jsou hlupáky – po volbách totiž CDU a SPD vytvoří velkou koalici a obě strany vládnou vesele dál. A jestli je v čele vlády socdemák nebo černoprdelník je zcela irelevantní, protože na politický kurs země to nemá žádný vliv.

Vždycky jsem si myslel, že čeští voliči nejsou takoví kreténi jako jejich němečtí kolegové. Bohužel se ukazuje, že jsem se školácky mýlil. Nevěřím volebním průzkumům, zároveň ale nevěřím ani tomu, že by se nějak zásadně rozcházely s realitou – a podle těch posledních je to tak, že Babišovo ANO podporuje 30% národa, ČSSD by pak ve volbách dalo svůj hlas 20% lidí. A to za situace, kdy 95% Čechů nesouhlasí s postojem vlády v otázce řešení uprchlické krize. Suma sumárum – skoro polovina voličů nadává vládě, že se podřizuje diktátu Bruselu a chystá se přijmout tisíce uprchlíků, titíž lidé ovšem hodlají dát vládním stranám (s nimiž jsou tak nespokojeni) ve volbách svůj hlas.

Nevím, jak tento nelogický postoj vysvětlit. Vlastně mě napadá pouze jedna možnost, a tou je psychiatrická diagnóza – polovina Čechů s největší pravděpodobností trpí schizofrenií…

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon-banner
16 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.