slavik
5.12.2017
Kategorie: Společnost

Český slavík budiž varováním pro všechny další

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Kauza Český slavík ukazuje, jak těžké to někteří mají v době totálně rozdělené společnosti. Když se snažíte zavděčit lidem, strhají vás média. Když se snažíte zavděčit médiím, nenávidí vás lidé. Ostatně, není to dlouho, co v zásadě totéž řešil Lidl. A před ním další a další.

Pokud trávíte všechen čas v pražské produkční kanceláři a na festivalech, můžete snadno nabýt dojmu, že kavárna má neomezenou sílu a hospoda nulovou. A pak se divíte. Stejně jako se kavárna diví po každých volbách. Chybí už jen tradiční vysvětlení, že Českého slavíka zmanipulovalo Rusko. Ale neztrácejme naději, za pár dnů se ta informace objeví. Jenom ještě nevíme, zda s ní přijde Respekt, deník Referendum, Česká televize nebo Jiří Drahoš.

Tradičně to chodilo tak, že když se řešila nějaká hodně kontroverzní záležitost, bylo bezpečné držet se pravidel. Organizátor by detailně dodržoval řád soutěže, a pak by mohl třeba vydat osobní prohlášení, že mu Ortel není sympatický a že se rozhodně neztotožňuje s obsahem jeho písní.  Problém je ale v tom, že kavárna nezná něco jako dodržování pravidel. Uznává vlastně jediné pravidlo – přijatelné a správné je cokoliv, co nám otevře cestu k dalším penězům z kapes normálních lidí. Nic není kavárně vzdálenější než aplikovat stejná pravidla na všechny. Každá špinavost, lež a podvod jsou přijatelné, jsou-li v zájmu panství pravdy a lásky nad burany, extrémisty, xenofoby atd.

Pořadatel Zlatého slavíka tedy udělal to, co od něj kavárna čekala. To, čemu normální lidé říkají „porušení pravidel a hnusný podvod.“ A když to prasklo, nenašel se nikdo, kdo by jej podpořil. Což připomíná druhou všeobecně známou skutečnost. A sice, že intelektuálsko-politická třída vesměs sestává z ubožáků a morálních mrzáků.  Až přijde na lámání chleba, nechají vás v tom.  Budiž to poučením pro všechny, kdo se snaží superelitám zavděčit.

Autor: Petr Hampl, www.petrhampl.com

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.