rt
18.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Černé britské studenty prý „psychologicky poškozují bílé osnovy“

Sdílejte článek:

RT 

Univerzity v Británii mohou způsobovat psychologickou tíseň černým studentům kvůli tomu, že je nutí učit se o převážně bílých Evropanech, řekla vůdkyně Národní unie studentů (NUS).

Prezidentka NUS Malia Bouattia, sama černoška alžírského původu, věří, že jelikož většina vysokoškolského vzdělávání se zakládá na „eurocentrických“ předmětech, nebílí vysokoškoláci zaostávají.

Její komentáře přicházejí po oznámení vlády Spojeného království, že univerzity musí do roku 2020 zvýšit pětinásobně počty studentů z řad černochů a dalších etnických menšin.

V rozhovoru pro Guardian zaútočila Bouattia na to, jak „bílé“ jsou osnovy na britských univerzitách, když řekla: „Když se podíváme na neuvěřitelně eurocentrické osnovy, kde se lidé nevidí v tom, co studují, a nemohou se s tím identifikovat, a cítí , že jejich evropským protějškům se v tom od začátku daří, nevidí smysl v tom, aby v předmětech pokročili. „

Dodala, že na vrcholu „obrovského množství dluhu“, kteří mnozí studenti nashromáždí, dokud dosáhnou vyšší vzdělání a nedostatek dostupných s nimi souvisejících témat při studiu by mohlo být „psychologicky destruktivní“.

Tato 28-letá žena je první černá muslimka, která vede studentský orgán. Dříve mluvila o tom, že má pocit odcizení od svého studia poté, co ji na internetu napadali různí internetoví trollové a islamofobové.

Ředitel nezávislého think tanku Social Market Emran Mian řekl deníku Times, že „ačkoliv vyšší akademické hodnosti mohou být stále nedostatečně diverzní, zastoupení menšinových pohledů ve vyšším vzdělávání Spojeného království by se mělo zlepšovat. Asi 14% akademického sboru na univerzitách ve Spojeném království pochází z černého nebo menšinového etnického zázemí, a také téměř 17% studentů,“ dodal.

Bouattia byla dříve zapojena do kontroverzní aféry, když byla obviněna z antisemitismu, když tvrdila, že univerzita v Birminghamu, která má velký židovský studentský orgán, je „sionistickou základnou“. Tato obvinění však odmítá.

Zdroj: RT

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.