19.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Být muslimem je dnes celosvětové terno. Všichni Vás tolerují

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 19|12|2013

Náboženství po celé věky hýbe lidskou civilizací. Hodně málo si dnes stále ještě křesťanská Evropa uvědomuje, že probíhá velká odveta za historické křižácké války. Mám pocit, že odvetné vrhání chleba proti kamenům nemá v budoucnu vůbec žádnou šanci.

 

 

V rámci svého osobního studia jsem procestoval valnou většinu arabského světa. Nikdy jsem neměl během svých cest žádný problém. Ať už to byl divoký východ arabského poloostrova nebo se jednalo o supermoderní arabské ropné státy.

 

Všude jsem byl v bezpečí. Pokud jsem totiž striktně dodržoval jejich místní zákony. Vždy jsem se musel přizpůsobit tvrdé direktivě.

 

Dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, hlavně žádné nepřístojnosti. Pak teprve jsme byli kamarádi.

 

Člověk, který prošel tyto krajiny sám, bez jakékoliv opory a zabezpečení svých úřadů, konzulátů a velvyslanectví, poznal jinou kulturu, jiné zvyky.

 

Moje osoba v posledních třech dnech navštívila západní Evropu. 

 

Spal jsem jednu noc v Curychu, jednu noc ve Frankfurtu a jednu noc v Bruselu.

 

Všechny ty večery jsem nemohl usnout. Ze stejného důvodu jako na Blízkém Východě. Muezzini, mešity, volání k motlitbám, to vše bylo koloritem „evropsky“ stráveného večera.

 

Média, která každé ráno popisovala život arabských imigrantů. Média, která úplně mlčí o novém evropském standardu. O Evropě, která stojí na pokraji konce svého náboženství. Na pokraji své víry.

 

Žijeme v Evropě, která už Evropou není. Už se stala západním výběžkem arabského poloostrova. V očích muslimů se stala Evropa jejich životním teritoriem. Získaným mírovou protikřižáckou válkou.

 

Oni, na rozdíl od multikulturních Evropanů svoji historii nezapomněli. To jen my nevíme nic. Co kdo nám přednese, to respektujeme. Od narození jsme vychováváni k toleranci. Tolerance je bezesporu nádherná smysluplná vlastnost pro šťastnou budoucnost.

 

Ale má malý háček. Je na sto procent jednostranná. Díky své jednostrannosti se tím stává z tolerance slabost. Opovrženíhodná slabost. Která se může vymstít.

 

 

Myslím, že je potřeba stát se znovu křesťany. Zapřemýšlet, za co vlastně naši předci bojovali. A za co umírali. Popřemýšlet, jestli zrovna ta víra v Boha neudržovala rovnováhu sil ve světě. My se Boha ve velké míře zřekli. Ne tak už „protivník“…

 

Pokud si co nejrychleji neuvědomíme současný vývoj, prohrajeme.

 

Úplně všechno. A především naši budoucnost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.