19.12.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Být muslimem je dnes celosvětové terno. Všichni Vás tolerují

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 19|12|2013

Náboženství po celé věky hýbe lidskou civilizací. Hodně málo si dnes stále ještě křesťanská Evropa uvědomuje, že probíhá velká odveta za historické křižácké války. Mám pocit, že odvetné vrhání chleba proti kamenům nemá v budoucnu vůbec žádnou šanci.

 

 

V rámci svého osobního studia jsem procestoval valnou většinu arabského světa. Nikdy jsem neměl během svých cest žádný problém. Ať už to byl divoký východ arabského poloostrova nebo se jednalo o supermoderní arabské ropné státy.

 

Všude jsem byl v bezpečí. Pokud jsem totiž striktně dodržoval jejich místní zákony. Vždy jsem se musel přizpůsobit tvrdé direktivě.

 

Dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, hlavně žádné nepřístojnosti. Pak teprve jsme byli kamarádi.

 

Člověk, který prošel tyto krajiny sám, bez jakékoliv opory a zabezpečení svých úřadů, konzulátů a velvyslanectví, poznal jinou kulturu, jiné zvyky.

 

Moje osoba v posledních třech dnech navštívila západní Evropu. 

 

Spal jsem jednu noc v Curychu, jednu noc ve Frankfurtu a jednu noc v Bruselu.

 

Všechny ty večery jsem nemohl usnout. Ze stejného důvodu jako na Blízkém Východě. Muezzini, mešity, volání k motlitbám, to vše bylo koloritem „evropsky“ stráveného večera.

 

Média, která každé ráno popisovala život arabských imigrantů. Média, která úplně mlčí o novém evropském standardu. O Evropě, která stojí na pokraji konce svého náboženství. Na pokraji své víry.

 

Žijeme v Evropě, která už Evropou není. Už se stala západním výběžkem arabského poloostrova. V očích muslimů se stala Evropa jejich životním teritoriem. Získaným mírovou protikřižáckou válkou.

 

Oni, na rozdíl od multikulturních Evropanů svoji historii nezapomněli. To jen my nevíme nic. Co kdo nám přednese, to respektujeme. Od narození jsme vychováváni k toleranci. Tolerance je bezesporu nádherná smysluplná vlastnost pro šťastnou budoucnost.

 

Ale má malý háček. Je na sto procent jednostranná. Díky své jednostrannosti se tím stává z tolerance slabost. Opovrženíhodná slabost. Která se může vymstít.

 

 

Myslím, že je potřeba stát se znovu křesťany. Zapřemýšlet, za co vlastně naši předci bojovali. A za co umírali. Popřemýšlet, jestli zrovna ta víra v Boha neudržovala rovnováhu sil ve světě. My se Boha ve velké míře zřekli. Ne tak už „protivník“…

 

Pokud si co nejrychleji neuvědomíme současný vývoj, prohrajeme.

 

Úplně všechno. A především naši budoucnost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.