PRASATAPOLITIKA
31.10.2017
Kategorie: Politika

Bude vláda, bude

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Stejně jistě, jako že teče, voda, teče. A bude to katarze, po níž se zastesklo nedávné debatě bývalých politiků, převážně pražské kavárny, jíž jsem mlčky přihlížel.

Sypali si jeden po druhém popel na hlavu, že promarnili 25 let tolerováním korupce, kterou kolem sebe viděli a nezastavili, protože ji pokládali za dětskou nemoc demokracie, která přebolí.

Vždyť na začátku americké prosperity a svobody taky přece stály podvodné čachry velkých ocelářů, těžařů, železničářů, bankéřů a otrokářských plantážníků, jejichž druhá generace financovala univerzity, koncertní síně a muzea. Nějak jim mezitím uteklo, že ta druhá generace tunelářů se už narodila i zde a mecenášství se věnuje střídmě. „Je to i naše vina, Babiše jsme si vypěstovali my,“ kál se jeden z těch známějších. „A musím to přiznat,“ přiznal, „i když mě to vyloučí z pražské kavárny.“ Taky jim mezitím uteklo, že zatvrdli ve světě 90. let, který se mezitím pohnul jinam, EU a Západ už nejsou, čím byly tehdy, a sálá z nich další tvrdá totalita, kterou oni do svého informačního kokonu odmítají vpustit.

„Nějak to musíme všichni odčinit tím, že ODS se obětuje (vážně, „obětuje“, řekl) a půjde do koalice s Babišem, aby ho mohla alespoň trochu usměrňovat a zmírnit přicházející katastrofu.“ Čili obětovat se za nás ostatní „zaručeně prozápadní liberály“, kteří to tak zpackali a dnes statečně „neuhnou“, sedíce pohodlně v impotentní opozici, kde nemají za nic žádnou odpovědnost, kromě okopávat Babišovi kotníky. Čili ODS by za všechny položila hlavu na špalek a nechala si ji useknout. To by byla jedna možná vláda. Těžko se ODS divit, že se jí na popravu nechce, ačkoli někteří její matadoři po tom už touží v iluzi, že umí hrát poker líp než Babiš. Budou riskovat, že dopadnou jako sociální demokraté, ale třeba to nějak uhrají, protože musí, protože ta alternativa je nemyslitelně hrůzná.

Tou by byla koalice Babiše s Okamurou za tiché podpory komunistů. „To bych se vystěhoval na Západ,“ třásl se děsem jeden, jemuž uniklo, že tam už začaly platit šariátské zákony. Před těmi nás chce Okamura sveřepě bránit a nechá si za to masochisiticky spílat xenofobů. Ten by do koalice s Babišem šel, kdyby mu Babiš schválil referendum o členství v EU. Tímto požadavkem, na němž prý trvá, zaspal poslední rok. V něm pomalu zjišťujeme, že britské referendum vlastně nebylo a EU je odhodlaná odchodu zamezit, natahovat do nekonečna, nebo z něj udělat trestní výpravu. A že mnohem účinnější by bylo, podle Orbána a paní Szydlo, vzdorovat diktátům Evropské komise tak dlouho, dokud nás buď nevyloučí, nebo dokud se ten velký dům z karet nezhroutí. Že tato taktika naopak funguje, můžeme vypozorovat z toho, že naše vzdorování už nutí ne-li ještě EU, tak alespoň některé členské státy k přemýšlení a nápravám.

No a pak tu máme variantu třetí. Z parlamentu koalice ta naše vláděnky nevyraší a prezident bude nucen sestavit úřednickou vládu. Pod předsednictvím Ringo Čecha. Moc toho ta vláda neudělá, ale aspoň bude sranda. Ostatně čím míň toho vláda dělá, tím je lidu líp.

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
92 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.