539469_article_photo_papez-liba-v-dobre-vire-nohy-prichozich-uprchliku_900x
27.7.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Brutální vražda kněze v kostele je snad už dostatečným vzkazem všem křesťanům i ateistům

Sdílejte článek:

JIŘINA HOLOTOVÁ 27|07|2016

Dalo by se říci, že takovou odporností, jakou je násilná smrt klečícího kněze a těžké zranění řádové sestry, která bojuje o život, vrcholí série červencových vražedných útoků ve Franci a Německu spáchaných z náboženských důvodů. Dalo by se říct….

A to je právě to, co lze vyslovit jen díky tomu, že končí pomalu krvavý měsíc červenec 2016, který postupně snad všem Evropanům otevírá dosud přivírající se oči, zavírá ústa vykřikující Refugess Welcome a svírá paže ze široka otevřené náruče.

Končí měsíc červenec, ale začínají měsíce další. Existují sice ještě lidé, kterým rituální vražda kněze v kostele oči neotevře a neuvidí, že tohle je jasný vzkaz, že my jsme Ti slabí a Ti, kteří budou v budoucnu trpět a budou nuceni přijímat náboženství jiné.

Sám papež František poníženě letos o Velikonocích klečel, omýval a líbal nohy uprchlíků. Ačkoli měl být tento akt vyjádřením jisté pokory a lásky bez rozdílu hranic a náboženského vyznání (papež omýval nohy nejen islámským uprchlíkům, ale i katolíkům a hinduistům), jak mohou takové gesto plně pochopit lidé naprosto jiného vyznání? Nerozuměli mu ani mnozí křesťané, protože papež rituál úplně změnil,včetně jeho původního poslání i významu. Jaký signál tehdy poslal papež a samotná katolická církev kultuře, která již v podstatě svého učení odsuzuje jinověrce i bezvěrce a jen těžko toleruje jinou víru, než-li tu vlastní? Neposlal spíše signál právě o naší slabosti a zaslepenosti? Stejně, jako samotní evropští představitelé, kteří takové slabošské, ponížené a hloupé signály vysílají ostatnímu světu už dlouhou dobu?

Ještě dost lidí má stále mylnou myšlenku, že migrace nesouvisí s terorismem a s posledními hromadnými i individuálnějšími násilnostmi a vraždami. Ale má! Všechno souvisí se vším a tohle jsou spojené nádoby. I boj osamělých vlků identifikujících se s ideologiemi, nebo pouze napodobujících ideologie svých velkých islámských vzorů bez jejich vyzvání i s ním. Vše je propojeno s islámským náboženským fundamentalismem i s migrantskou vlnou, která umožňuje volný průchod a pohyb radikálů po Evropě. A nejen to, pokud migranti nedosáhnou svého naslibovaného, bude hůř! Frustrace těchto lidí se bude zhoršovat a útoků přibývat.

Odporná vražda nebohého kněze je výsměchem celé naší společnosti i celé katolické církvi, která se setkává tváří tvář s odmítnutím a nepochopením. Jak na to bude reagovat, dalším humanismem a tolerancí?

Končí pomalu měsíc červenec, ten snad otevřel oči i těm, kteří nevěřili, že ti, co o všem mluví, píšou a varují třeba i tři a více let, nebo alespoň intenzivně od roku 2015, kdy se výrazně zvýšila migrace a dala se předpokládat blížící se bezpečnostní hrozba, mají nakonec pravdu!

Kde jsou všichni sluníčkáři? Kde jsou vítači? Ještě někdo má pochybnosti?

Je brutální vražda kněze v kostele už dostatečným důkazem, že „xenofobové“ nestrašili nadarmo a jasným vzkazem všem křesťanům i ateistům, co se bude dít dál a co vlastně jde?

Chtěla bych věřit tomu, že naše odpověď bude tentokráte jasná, silná a jednoznačná. Alespoň u nás v České republice. Na evropské politické a církevní představitele se bohužel nemůžeme po různých zkušenostech spolehnout. Jsou to slaboši, co zaprodají i vlastní národy a nechají zabíjet lidi, aniž by uměli potom udělat cokoli jiného, než sepnout ruce a říci, nezbývá než soucítit a lhát a lhát a lhát!

Zabraňme katastrofě alespoň u nás individuální jednoznačnou politikou a ochranou hranic! Čím víc nás bude, co o to budeme stát, tím víc bude možné toho dosáhnout!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.