zeny
15.5.2016
Kategorie: Společnost

Brutální napadení těhotné ženy ostatní cestující klidně sledovali

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 15|05|2016

Pražská policie od úterý pátrá po pachateli brutálního útoku vůči těhotné ženě, která cestovala spolu s dalšími lidmi autobusem městské hromadné dopravy. V ranních hodinách se cestující obvykle dopravují do svého zaměstnání s tím, že neočekávají vyjma revizorů žádné větší překvapení.

V úterý na Praze 4 v autobusové lince číslo 193 mezi zastávkami Zelené domky a U tří svatých bylo rušno. Předpokládám, že pražský ranní autobus byl stejně jako jiné ráno naplněn cestujícími, kteří si pochopitelně přemýšleli o svých problémech a dost možná, že ani o nich.

Ve třičtvrtě na sedm se v tomhle autobusu ocitl i obtěžující agresor. Podle policie ČR to byl vysoký štíhlý chlap kolem 30 let, který měl tmavě hnědé středně dlouhé vlasy, tmavé oči. Na sobě dlouhý tmavý kabát hnědé barvy, přes rameno černou tašku na notebook, v ruce menší tašku. Údajně páchl kouřem a mluvil česky.

To museli zaznamenat cestující, které dotyčný „pachatel“ obtěžoval s požadavkem na zapůjčení mobilního telefonu. Dotyční však byli asertivní a páchnoucímu dlouhánovi telefon odmítli půjčit. Ten si brzy našel oběť, která se mu jevila jako vhodná. Těhotnou ženu. Když mu i ona odmítla půjčit svůj telefon, neuspokojený poptavač na těhotnou ženu zaútočil.

Podle mluvčího policie Jana Daňka:„Pachatel ji chytil za vlasy a pěstí ji začal bít zezadu do hlavy. Přitom stále požadoval vydání jejího telefonu.“

Následovalo pár ran, po kterých se oběť útoku vysmekla a utekla k řidiči, který jí otevřel dveře a pustil ven. Napadená žena přepadení následně oznámila na policii, páchnoucí agresivní pachatel pokračoval linkovým autobusem v klidu dál společně s ostatními spolucestujícími, svědky útoku.

Pokud vás napadají stejná slova, která po incidentu prohlásil policejní útočník Daněk: „Zarážející na případu je také to, že i když v autobusu cestovalo několik lidí, ženě nikdo nepomohl a ani nezavolal na tísňovou linku. Přitom podle poškozené přepadení lidé sledovali a nikdo se ji nezastal,“ nejste sami.

Pozastavujeme se nad agresivitou silvestrovských útoků vůči ženám v některých evropských městech, které byly spáchány převážně muslimskými žadateli o azyl, všímáme si agrese mladých Afghánců vůči evropským ženám, mluvíme o poloviční hodnotě ženy v islámu. Tohle nás pobuřuje a vadí nám to?

Víme však o agresi, kterou jsou schopni spáchat pachatelé – muži vůči našim ženám v české společnosti? Přemýšlíme a pozastavujeme se nad agresí a zlem, které jsou směřovány k dívkám, dospělým ženám i seniorkám, jen proto, že jsou snadným bezbranným terčem sexuálních a jiných útoků?!

Jen z dnešních zpráv (12. 5. 2015) na novinkách se dozvídáme o odsouzení taxikáře, který znásilnil letos v únoru opilou pasažérku, další žena byla tuto sobotu znásilněná mužem, který ji pozval do města na kávu, z pohlavního zneužívání dnes obvinila policie staršího muže, který několik let zneužíval nevlastní nezletilou dceru. I tohle dokážou muži, které denně potkáváme v ulicích.

Úterní incident v pražském ranním autobusu skončil pro těhotnou ženu relativně dobře. Násilník ji uštědřil jen pár ran. Jenže co kdyby se zachoval mnohem brutálněji a ublížil těžce nejen jí, ale i jejímu očekávanému dítěti?

Byla by i tehdy lhostejnost ostatních pasažérů stejná? Zvítězila v tomto případě lidská lhostejnost, nebo to byl strach, že by se útočníkovo násilí mohlo obrátit proti nim? Nebo dokonce obavy, že by po zpacifikování agresora oni sami byli předmětem zájmu české policie kvůli možnému neadekvátnímu zásahu vůči pachateli?

Dotyční spolucestující, kteří napadení těhotné ženy se zájmem sledovali, mají o čem přemýšlet, stejně jako profesionální řidič autobusu na lince číslo 193, který napadenou ženu ochotně z autobusu vypustil, zatímco útočníka vezl klidně dál. Nepřišlo mu nic zvláštního na tom, co se mu před chvílí odehrálo za jeho „zády“?!

Nabízí se otázka, mají dopravní podniky nějaké instrukce pro své profesionální řidiče, jak řešit podobné incidenty jako je fyzická agrese, slovní útoky, krádeže, nebo další obtěžování spolucestujících?!

Nebo jsou i řidiči vedeni k nevšímavosti, lhostejnosti a tomu, aby spolupracovali pouze s revizory a drželi se celou směnu jen svého volantu? Neměl by pražský dopravní podnik vstoupit do jednání s iniciativou Hate Free Culture a zřídit po tomto incidentu ve všech svých linkách Hate Free Zóny?! Třeba ve spolupráci s ministerstvem dopravy? (Ironie)

Předpokládám, že páchnoucí autobusový pachatel bude policií dopaden a neskončí bez trestu.

Každopádně a bohužel tento incident vůči těhotné ženě nastavil opět nekompromisně zrcadlo nevšímavosti a lhostejnosti v dnešní české společnosti a přivedl dnes spoustu žen, které cestují hromadnou dopravou, na myšlenku mít v kabelce pepřový sprej, nebo paralyzér, aby si svůj život a bezpečí chránily především samy.

Co dodat? Pragmatické a smutné zároveň.

PS: Policie útočníka dnes 15.5.2016 zadržela a navrhla pro něj vazbu.

eva-valerie-maxova
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.