RUSKOSSSR
30.8.2017
Kategorie: Historie

Bolševický teror na Krymu, rudé bestie vraždily ženy i děti

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

„Čtěte, máte-li dostatek odvahy,“ hodnotí Thomas Mann knihu ruského spisovatele Ivana Šmejlova Slunce mrtvých. Za sebe mohu říci, že je to jedno z nejdrsnějších a nejdokonalejších odsouzení komunistů, co jsem kdy četl.

Ivan Sergejevič Šmejlov udělal v roce 1920 zásadní chybu, když zůstal na Krymu, který patřil k posledním baštám bílým, a teprve tehdy jej obsadily krvelačné hordy Rudé armády vedené maďarským komunistou Belou Khunem. Na druhé straně nám ovšem autor mohl v autobiografickém románu popsat hrůznou tragédii, která tam nastala.

Čtení knihy je skutečně jenom pro otrlé. Bolševici se dopustili genocidy celých skupin obyvatelstva. Povraždili desítky tisíc lidí, důstojníků a vojáků Rudé armády, intelektuálů, úředníků, policistů včetně jejich žen a dětí. Mezi mrtvými byl Šmejlovův syn Sergej, důstojník protibolševické Dobrovolnické armády.

Tento román je zároveň obžalobou brutálních komunistických zločinů a nářkem nad zánikem úžasného Ruska v carské éře. Tehdy byl Krym oblíbeným letoviskem ruské smetánky, která dávala práci místním obyvatelům, takže profitovali všichni. Lidé se mohli dosyta najíst, všeho byl dostatek. Bylo to jedno z nejkrásnějších míst k životu na Rusi.

Po příchodu bolševiků nastal obrovský úpadek, místní obyvatelé byli kvůli svému původu vražděni, pole a sady neměl kdo obdělávat, nastal obrovský hlad. Lidé si kradli vzájemně dobytek a také se objevily případy kanibalismu. Socialismus je zkrátka nehorázné svinstvo a jeden velký podvod. Komunisté lidem na Krymu slibovali, že se za jejich vlády budou mít dobře a daleko lépe než dříve, ovšem opak byl pravdou. Bylo jim daleko hůř než cara Mikuláše II. a masově umírali hlady, Komunisté tomu jenom přihlíželi, a když za rudými komisaři přišla maminka s podvyživenými dětmi prosit o jídlo, tak se jí jenom vysmáli. Přitom sami si žili jak „prasata v žitě“. Bolševiky autor výstižně popisuje jako surové, hrubé, bezcitné, nevzdělané a primitivní lidi, kteří jsou vůči druhým absolutně nelítostní. Každému normálnímu člověku musí být obyčejných Rusů líto, surrealistická četba tehdejší hrůzy nemůže čtenářem neotřást.

Šmejlov patřil k velmi uznávaným ruským předrevolučním konzervativně laděným autorům. Toto jeho dílo vřele doporučuji všem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
139 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.