banner-gel
15.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Bolest zad je civilizační chorobou

Sdílejte článek:

Rakovina, diabetes, infarkt myokardu, hypertenze, bolesti zad. Poslední jmenovaná položka vám mezi ostatní nějak nesedí? I bolesti zad jsou mnohdy řazeny mezi nemoci vyspělých zemí. Během života se s nimi setká drtivá většina lidí, občas dokonce před dvacátým rokem života. V pozdějším věku ovšem bývají daleko silnější.

Někteří tvrdí, že za bolesti zad může sama příroda. Naši předkové se pohybovali po čtyřech končetinách a ke vzpřímení postavy došlo poměrně rychle, za což platíme daň v podobě zdravotních problémů. Faktem ovšem je, že se v posledních letech vyskytují čím dál častěji, takže současný životní styl na ně asi bude mít nějaký vliv.

Měli bychom se více hýbat, jíst zdravě, přestat kouřit

Slyšíte tato doporučení ze všech stran? Ano, protože skutečně mají vliv na celý organismus včetně bolestí zad. Lidské tělo není stavěné na celodenní sezení za počítačem a zádům mnohem víc než odpočívání vleže prospěje pohyb. Někdy může být na vině obezita, jindy zase cigarety. Kouření totiž omezuje proudění živin do páteřních disků.

Všechna tato opatření je důležité dodržovat už odmala, obzvlášť v době, kdy člověk ještě roste a kostra se vyvíjí. Děti by měly nosit kvalitní batohy, nikoliv tašky na jedno rameno. Důležitá je i pohodlná matrace a správné množství polštářů pod hlavou. Většině lidí vyhovuje spíš nižší polštář, někdo spí téměř úplně na rovině. Jestli se probouzíte s bolestí hlavy či zad, možná za vše může jen polštář.

Když už k bolesti dojde, je potřeba ji řešit

Spousta lidí ji prostě přetrpí, tvrdí, že jim stejně nic nepomáhá. Takových případů je ale málo, na „obyčejné“ bolesti, za nimiž nestojí vážné choroby, vždy něco zafunguje, stačí jen hledat. Pomoci může prášek proti bolesti nebo protizánětlivý gel. Osvědčený je například Olfen gel – více informací o něm najdete na webových stránkách http://www.olfen.cz/.

Pokud bolest přetrvává dlouhodobě a není jen důsledkem přílišné námahy, je vhodné navštívit lékaře. Na vině mohou být i osteoporóza, rakovina a jiné vážné choroby.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.