10.2.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Bojí se majoritní společnost Cikánů?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL OBALIL 10|02|2015

Romové či Cikáni-jak chcete. Mám s nimi několik zkušeností, většinou negativních. Když jsem ještě bydlel ve starým baráku, umřel jeden starý pán v přízemí a po něm tam nastěhovali Romy. Ani mi nemluvte! „Přivítali“ nás tak, že nám hned první den vykradli všem sklepy. Utrhali petlice a vzali si, co se jim hodí. U mě to odneslo 20 borůvkových kompotů a nová vrtačka.

On chlastal, chodil domů každej den v noci. Řevu, často jsme se celou noc nevyspali! Policie tam byla každou chvíli. Říkalo se, že se zas vrátil z hospody a vytáhl na manželku nůž. Děti špinavý, ještě ani nechodily do školy, zato jsem je několikrát nachytal na půdě s cigaretou a to měly ještě tu drzost se zeptat, jestli nemám oheň! Brzo potom co se nastěhovali, se jim podařilo ucpat záchod. Tak začali chodit do sklepa. Na..áno, smradu, člověk se štítil na něco sáhnout.

V domě byly vodoměry na rozúčtování spotřeby vody. Cikánku jsem několikrát viděl na chodbě-plnila vaničku z hydrantu-prý musí vykoupat děti. Aby nemuseli platit za vodu, tak kradli z hydrantu. Když jim odpojili elektřinu, překlenuli elektroměr a jeli dál. Pak jim to vypnuli úplně. Několikrát za mnou byli sousedi, že jim nejde proud, abych se na to jako elektrikář podíval-oni se napojili přímo na hlavní stoupačku v domě, udělali zkrat a vyhodili jednu fázi v celým baráku.

Jednou jsem přišel domů a zjistil, že mi zrní televize. Napojili se mi na anténu, co jim vedla kolem okna. Museli jsme si pořídit alarm a bezpečnostní dveře, báli jsme se, že nás vykradou. Když jsem přišel domů, alarm občas svítil, bylo vidět, že se někdo pokusil manipulovat s dveřmi. Nebyl týden, aby u nás nebyla policie. Musel jsem vyklidit sklep a odvézt věci na chalupu, sklepy se už prostě používat nedaly. Pak začalo ve sklepích dvakrát po sobě hořet. Po roce je městský úřad konečně vystěhoval-nejspíš do novýho bytu v paneláku! Měl jsem možnost vidět ten byt. Vytrhaný prkna na podlaze, na stropě černý fleky, jako od ohně, nevím jak to dokázali. Stěny počmáraný sprejem, smradu, v pokoji byly ze stěn vytrhaný kabely. Nejspíš to dali do sběru. Bojler pryč, dokonce urvali i plechy z parapetů. Jedno jsem nepochopil, oni se koupali v dětský vaničce či snad v neckách a ve vaně si udělali oheň! Záchod taky, mísu rozbili a v ní rozdělávali oheň, na WC chodili do sklepů a pak i na chodbu. Fuj!

Když jsem byl malej, jezdili jsme za zase tetou do Teplic a cikáni bydleli hned naproti jejímu baráku. Hned první rok, co ce tam nastěhovali, vytrhali a spálili všechny parkety, aby měli čím topit. Pak začali trhat a pálit okna. Místo toho tam dali igelit. Brzy byl cár igelitu i místo dveří. Na záchod chodili před barák. Sousedovi ukradli i sloupky z plotu a odvezli je na kárce do sběrny. Kamna taky asi do sběru, na podlaze si dělali oheň. Po roce byly z baráku ruiny! Fakt ruiny, střecha pryč, oni snad spálili i trámy, díry ve zdech místo oken a dveří, uvnitř zdi omlácený až na cihly a všechno černý od kouře z ohně. Vypadalo to tam jak po požáru!! Dnes už tam ten dům nestojí. Možná byl zničenej tak, že ho museli zbourat.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

Nedávno jsem byl v jednom baráku opravovat kabelovku. Celej dům bez signálu. Přívod byl z vedlejšího domu, kde bydleli jen cikáni. Kdybych měl zbroják a pistoli, tak jsem si ji vzal s sebou. Byla to jedna černá díra. Lítačky za dveřmi ohořelý, na stropě černý vypálený fleky a na nich ještě přilepený kousky sirek, nevím co to dělali. V mezipatrech domu hromady odpadků, že kolem skoro nešlo projít. V tom se hrabaly děti. Okna na chodbě vymlácený, stropy promočený jak tam teklo. Některý dveře do bytů byly počmáraný, jiný vykopnutý a jiný ohořelý. Smradu, že se tam nedalo vydržet. Musel jsem do sklepa, bál jsem se že mi někdo vrazí kudlu do břicha. V místě, kde byla skříň na kabelovku jen černej flek a i lišty s kabely byly spálený. Bylo to z umělý hmoty, tak to prostě zapálili!

Ano, jsou i slušní Romové. Byl jsem u jedný romský rodiny opravovat kabelovku. Všude čisto, uklizeno, pořádek. Děti se právě vrátily ze školy a paní vařila večeři. Její manžel si četl knížku. Prostě normální, slušná rodina.

Mám ale obavy, že těch slušných je míň než těch grázlů. Připadá mi že mnozí Romové mají vrozenou sníženou inteligenci. Chodil jsem do školy se dvěma romskými kluky a oba propadli hned v první třídě, velice mnoho Romů je také mezi žáky zvláštních škol. Ti, kteří pracují to často nedotáhnou dál než k lopatě. K tomu výbušná povaha, sklony k agresivitě. To dělá mnoho cikánů takových, jací jsou.

Proč do toho pořád pleteme ten RASISMUS? Většina lidí nemá ráda Romy ne že jsou černí, ale proto, že mnozí kradou, vyhýbají se práci jak se jen dá, demolují byty, neposílají děti do školy a ještě se vydávají za sociální případy! Mnoho lidí se tak Romů i bojí. Rasisti ti nenávidí nejen Romy, ale i černochy a Vietnamce. Ti nám normálním přece nevadí. Pokud někomu vadí Romové, není to většinou žádný rasista, ale má s nimi nějakou špatnou zkušenost. Většinou se bojí, že ho okradou nebo zmlátí. RASISMUS a ROMSKÁ PROBLEMATIKA je každé něco jiného, NEPLEŤME SI TO! Kdyby byla většina Romů slušných, tak by proti nim nikdo nic nenamítal.

 

ZDROJ: Pavel Obalil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.