03-03-schuze_snemovny
25.3.2016
Kategorie: Politika

Bohouš se nám směje do ksichtu!

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 25|03|2016

„Usnesení Poslanecké sněmovny proti zavedení bezvízového styku s Tureckem neovlivní nedávno uzavřenou dohodu mezi Evropskou unií a Tureckem.“  To řekl  novinářům, (přímo na půdě Sněmovny) ministerský předseda Bohuslav Sobotka. A dodal, že plané řeči nyní nejsou potřeba.

To je teda síla! Úředník, jmenovaný na dobu určitou řekl, přímo na půdě svého zaměstnavatele, že mu jeho nadřízený může políbit šos. No a že akcionáři firmy mohou totéž, i tam níž… Neuvěřitelné!

Nebo jsem něco nepochopil?  Přece podle článku 68, odstavce (1) Ústavy ČR je vláda  odpovědna Poslanecké sněmovně, ne?  A když je někdo odpovědný, znamená to, alespoň v normální firmě, že musí respektovat rozhodnutí toho, komu je odpovědný. Že musí, někdy i se skřípáním zubů, postupovat podle jeho pokynů. Tak, jako třeba dělník musí poslouchat mistra, nebo ředitel školy ministra školství .

No a tady se Poslanecká sněmovna na něčem usnese, řádně zvolení zástupci občanů o něčem rozhodnou… a odpovědná úřední, výkonná osoba jen velkopansky mávne rukou: My, velcí kluci  jsme se už dohodli. Jinak. A co my dohodneme, tak to platí. Vy si běžte si hrát …

Nemáte taky ten neodbytný pocit, že nám ta demokracie (od slov démos a crateo, tedy lidovláda) nějak nefunguje? Lidé si sice (v zásadě svobodně) zvolí své zástupce. Ti pak jmenují nějakého joudu, který má rozhodnutí těchhle zástupců lidu uvádět do praxe. Jenže pak, po celou dobu joudova „pašalíku“ už prakticky nemají možnost jej kočírovat. Když se takový úředník a v zásadě zaměstnanec třeba zblázní, anebo zaplete s cizí mocí, je nesmírně složité ho zastavit. Zkrátka chybí tu záchranná brzda. Nějaký nouzový mechanismus, který by umožňoval odvolat takového, řekněme ředitele firmy dřív, než ji vytuneluje, nebo prodá pod cenou konkurenci.

Velice tu chybí odvolatelnost politiků. A ještě více obecné referendum. Ne ten osekaný paskvil, co se teď projednává. Ale skutečné, svobodné a snadno organizovatelné referendum o zásadních otázkách, co lidi zajímají. O směřování jejich státu. O jejich budoucnosti.  Klidně i o spojeneckých závazcích, mezinárodní smlouvy nevyjímaje. Protože žádný zákon, žádná smlouva, žádný závazek nesmí stát nad svobodnou, většinovou vůlí českého národa ke změně!

Taky máte ten pocit, že vám jakýsi potměšilý jorkšír právě počůral nohavice? Co vy na to, páni poslanci?

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 100,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.