schultz
25.1.2018
Kategorie: Společnost

Blouznění Martina Schulze

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Na víkendovém sjezdu německých sociálních demokratů chtěl jejich předseda Martin Schulz za každou cenu podporu pro vyjednávaní o velké koalici s CDU/CDU. A tak se obul i do nás.

„Podívejte se, co se stalo v Rakousku, podívejte se, co se stalo v Česku, podívejte se na vládu v Polsku, podívejte se na Front National ve Francii, podívejte se na volební průzkumy v Itálii,“ řekl Schulz. Po části „koukněte tam a podívejte se sem,“ hodné průvodce turistů, Schulz nasadil nečekanou řečnickou piruetu.

„Když se na to všechno podíváte, soudružky a soudruzi, tak jistě uvidíte, že jako německá sociální demokracie máme šanci zastavit celoevropský posun doprava,“… „Německo se pod silným vedením SPD může vrátit do čela proevropského pokrokového směřování v Evropě,“ věří šéf strany.

A tady začíná blouznění Martina Schulze. Jestli totiž dojde k další velké koalici, nebude Německo ani náhodou pod silným vlivem sociálních demokratů. Místo toho ale bude německá sociální demokracie pod silným vlivem Angely Merkelové. Mnohem nebezpečnější než posun Střední Evropy doprava, je pro SPD posun CDU Angely Merkelové doleva.

Ta již dokázala vysát jedinečnost jak z volebních programů Zelených, tak i z ideologie SPD. Když dojde k velké koalici, tak SPD propadne na deset procent.

Stoprocentní bude harakiri SPD, jestli Schulz opravdu splní to, co slíbil delegátům víkendového sjezdu. Totiž, že v koaličních jednáních prosadí zrušení horní hranice pro příjem ekonomických migrantů, kterým on říká uprchlíci. Jeho slib jen totiž dokazuje, že jak on, tak i většina funkcionářů SPD, již dávno ztratili kontakt k voličům. Normální Němci totiž další vlnu hospodářských migrantů nechtějí.

Racionálně Schulz jednal pouze v jednom ohledu. Právem nechce za žádnou cenu nové volby, protože ví, že by do nich vedl SPD někdo jiný než on.

Ale Schulzovo blouznění je dokonalé, pokud jde o sociálně-ekonomickou situaci na našem kontinentě. V Evropě totiž probíhá konzervativní revoluce, která tlačí všechny sociálně demokratické strany na odstavnou kolej dějin. Jediná šance pro SPD by bylo profilovat se jako radikální opoziční a opravdu levicová strana. Ale Schulz si chce nutně užít ještě jedno volební období v Bundestagu.

 

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.