7.4.2013
Kategorie: Společnost

Blbý nápad kolem kol – cyklisté pozor

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA 07/04/2013

S radostí očekávám, kdy si přečtu v novinách něco co mne nepřekvapí v tom negativním slova  smyslu. Jsem myslím pozitivní, kreativní a přemýšlivý člověk. Ke zvolenému způsobu života patří jistě i snění… Ale , že by mohla mít jízdní kola svůj registr jako auta mne ani ve snu nenapadlo.

 

 

Ne tak v české kotlině, tady je to studnice „blbých“ nápadů. Za poslední pracovní týden vedou přípojky vody a dnes to dohnal registr kol. Kdyby nápad vzešel z nějaké pojišťovací společnosti, ještě bych to pochopil, ale že ministerstvo dopravy pojme nápad se zabývat tím ,že z důvodu omezení krádeží kol, je začne značit mne opravdu dostalo. Současně mne pobavili vstupy, kdy si ministerstvo zřejmě samo odhadlo, že máme v česku na Moravě a Slezsku  4.miliony kol. No nevím, já mám doma při třech členech domácnosti kol deset. Vím, že podobně postižený nebude asi každý občan, ale že by  měl  jedno kolo necelý každý druhý občan mi připadá jako odhad špatný.Vždyť kolo má každá dítě, které znám. Jak lze předjímat, tak to bude „jištění“ budoucích již dnes však plánovaných vícenákladů ,které jsou nyní navrženy na 20 mil. Kdyby z placu si řekli o 100 tak by to asi neprošlo. A aby to fungovalo i to by bylo jistě málo.

 

 

Můj názor je ten, že v rámci šetření na ministerstvu, které je dlouhodobě podfinancované resp. peníze jsou využívány špatně a to včetně těch na výstavbu cyklostezek, kdy specialitou naší země jsou betonové dlaždice, které jsou dobré možná na chodník, ale na cyklistickou stezku jistě ne, se něčím zabývat musí a registr, evidence a s tím související vznik zbytečných pracovních míst a následná šikana obyvatel je jistě dobrou náplní práce úředníků placených z našich daní.

 

 

Proč si myslí, troufnu si zde i napsat, že vím, proč je to hloupý nápad. Nedokážu si dost dobře představit, že každý člověk se zamyslí a vzpomene si na všechna jízdní kola, která mu patří, či by mu patřit mohla (třeba v neřešené pozůstalosti v garáži po dědečkovi). Také si nedovedu představit jakým způsobem by se kola značila, byla by to značka jako na autě (asi ne). Byl by to štítek na kole, který by se na kolo přidělával bez možnosti jeho sejmutí (nevím, jestli člověk, který dá za kolo třeba 200 tis si by nechal do konstrukce a designu rámu nějak zasahovat). Současně vím ,že u mnoha výrobců jízdních kol, je jakýkoliv zásah do rámu kola důvodem k ukončení garance. Nedokážu si představit jak by vypadal čip (dokážu, ale jeho možnost kontroly ze strany příslušných orgánů by si vyžádala zařízení jistě nákladnější , než-li je uváděných 20mil). On by totiž každý policajt či strážník musel mít čipovou čtečku. Samozřejmě lze očekávat prováděcí předpisy (zejména represivní) v duchu tom, že by tyto náklady nesli majitelé kol či by byly schovány v poplatku za registraci kola, což by bylo pro dnešní dobu příznačné. Je to přesně v duchu všech nápadů státu, kdy nám sdělují za kolik peněz nám pořídili něco – co mi vůbec nepotřebujeme, či bychom si v případě potřeby za svoje pořídili levněji.

 

 

O co jednodušší je, když se každý člověk o své věci stará tak, že o ně nepřichází. Já jako prodavač kol svým zákazníkům od jisté hodnoty kola jako doplněk nedoporučuji zámek, jelikož ke dražšímu kolu zámek prostě nepatří. Vše je skryto ve výchově a vztahu k hodnotám, v Rakousku se vám taky lyže na svahu u hospody neztratí, což v česku již pravidlem není. Ale to jsem asi jako příměr psát neměl, jelikož by se mohlo stát, že si to přečte nějaký osvícený úředník  a napadne jej bádat nad tím, jak začít registrovat lyže v česku – taky mají obyčejně nějaké výrobní číslo.

 

 

Na úplný závěr jen podotýkám, že můj neoblíbený Brusel je podobného názoru jako já, jelikož tento „nápad“nezařadil do projektů, které by bylo dobré ,z našich peněz jím spravovaných, podpořit. Jednoduše – dotace EU na to nebude, což ovšem neznamená, že příslušná skupina úředníků těšící se ne „odklonění“ nějakého obolusu se o to nezasadí. Tedy cyklisté pozor….

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 689,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.