AFRO
27.8.2017
Kategorie: Humor

Bílý černoch a praotec Komanč

Sdílejte článek:

RED HOOK

Paulo Coelho kdysi řekl, že pokud nejsi tam, jsi tady. Já bych k tomu dodal, že pokud nejsi tam ani tady, jsi vedle.
A vedle jsem byl, když jsem si přečetl, že v novém seriálu o dobytí Tróje, který produkuje BBC a Netflix, bude Achilla hrát černoch.

Je to prý proto, že černoši měli dosud málo příležitostí hrát v historických filmech. 

My jsme o tom včera mluvili na výčepu u Hooka zevrubně a došli jsme k mému názoru, že je to hlavně tím, že černoši moc historických postav nemají.  Jejich nejslavnější historická postava je Tarzan, který byl ve skutečnosti aristokratický běloch. I když opálený.

Takže aby se to vyvážilo, budou teď černoši hrát historické postavy ve velkém a je nepodstatné, jestli ony postavy byly za svého života bílé, červené nebo žluté. Teď budou černé a basta.

V tom seriálu nebude za černocha pouze Achilles, ale i Zeus. Vládce všech olympských bohů. Si ho představuji jak na obrázcích z knih Františka Flose. V sukénce z palmových listů, v ruce oštěp, korálky kolem krku a na hlavě vázu.

Bude to krásné.

Připravuje se prý dokument o konferenci v Jaltě v roce 1945. Budou tam hrát tři černoši. Z toho jeden na vozíku. A taky má vzniknout minisérie o historii Ku-klux-klanu, kde vedoucí postavy tohoto zájmového sdružení budou buď černoši, nebo afroameričané.

Tihle tedy mají své jisté. Ale co ostatní rasy?

Třeba Eskymáka v historickém filmu neuvidíš. Což mi přijde špatné. Přimlouvám se za to, že když už něco dojebat, tak pořádně. Vedle černého Dia v sukénce a s vázou by jeho bratra Poseidóna mohl hrát právě Eskymák. V kožešinovém obleku, s tváří lesknoucím se od tuleního loje, s věrným kajakem ve tvaru trojzubce po boku. Budu muset tvůrcům napsat.

Jinak mne ale potěšilo, že prý má vzniknout hraný film, kde by v letecké bitvě o Anglii za druhé světové války přinesla zásadní obrat eskymácká peruť.

Jediná rasa, která nemá problém s obsazováním ve filmech jsou Indiáni. Samozřejmě díky tomu, že měli ve svém středu aktivistu Vinnetua. Proto asi nepřekvapí, že v připravovaném hraném dokumentu z naší minulosti má hrát praotce Čecha Komanč Avat-ava (Velká huba).

Toto obsazení mimo jiné konečně vysvětluje, proč má většina našeho národa mentalitu a myšlení komančů. Už jen namátkou – v jednom z dílů mají tři dcery knížete Kroka hrát příslušnice kmene Siuxů.
Zatím je jistá účast „Té, co se sjela z lysohlávek a uhnala si katar“. Měla by hrát Tetu, tedy tu ze sester, co mluvila s duchy.

Mno. Tak se mi zdá, spolu s Josefem Švejkem, že ten svět blbne na kvadrát.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli ještě někdy budou něco hrát bílí herci. Jsem jim řekl, že určitě. Že na ně čekaj neobsazené role černochů, které nikdo hrát nechce.

Dnes bude dusno. Horko a mdlo. Dnes bude žíznivě.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.