zemanhrad

Bez politické korektnosti: O Miloši Zemanovi

Sdílejte článek:

ANDREJ POLEŠČUK

Politická korektnost vadí víceméně všem, někomu ve větší míře, někomu v menší. Mně osobně vadí extrémně, protože dochází k nepojmenování věcí pravými jmény.

No a dneska, na pozadí lží, které rozpoutaly dezinformační weby, bych chtěl napsat něco politicky nekorektního. Něco, o čem se dnes příliš nemluví. Ale ne takovým způsobem, abych snad někoho neurazil či neranil city. V tomto případě si půjdeme otevřeně říct, co je zač nynější prezident.

Pozn.: Nekladu si za cíl nikoho z vás přesvědčovat o své pravdě. Nakonec každý má svou vlastní hlavu.

Elitář

Miloš Zeman je elitář. Takový, proti kterému dnes antisystémové síly bojují. Nenarodil se na Vysočině a ani to „náš“ člověk, jak lidé často říkají na vesnici. Možná se v něm část poznává, protože chlastá jak duha a kouří jednu cigaretu za druhou. Ale to je jen povrchní zástěrka.

Zeman se narodil a dětství prožil v Kolíně, studoval v Praze, kde nakonec taky žil celý svůj život. Brzy po revoluci se stal poslancem, nejprve Federálního shromáždění, později Poslanecké sněmovny. Z Prahy se během své politické kariéry nehnul. Jen si po konci politické kariéry odskočil na chatu do Vysočiny, kde objímal stromy.

O většině lidí si nemyslel nikdy nic valného. To dokládají výpovědi jeho spolužáků a známých. Zeman si zřejmě nikdy nemyslel, že lidé mohou o něčem rozhodovat v referendu, proto citoval prof. Hoschela a polovinu populace označil za slabou duchem.

Kdo tedy dnes Zemanovi věří, že je pro referendum, tak je naiva. Zeman si na vás nabírá politické body, jste mu ukradení. Jeho minulost to dokazuje.

article_photoA tady je názor Zemana na lidové rozhodování:

„Současně bych však chtěl varovat před obecně rozšířenou a dalo by se říci populistickou iluzí, která vychází z názoru, že hlas lidu je hlasem božím, a že to, co nespraví parlament, spraví občané. „

Zajímavá 90. leta

Kauzy a vztahy s Babišem

Miloš Zeman se stal premiérem v roce 1998. V té době jeho vláda privatizovala 46 % podílu ve společnosti Mostecká úhelná. Stala se z toho kauza, kterou za nás museli vyšetřovat Švýcaři. Zemanova vláda tehdy prodala podíl značně pod cenou. Od firmy, která koupila podíl takto pod cenou, nakonec lidem okolo tehdejší ČSSD přistálo 170 000 000,- Kč.

A nebyla to jediná firma, kterou Zemanova vláda privatizovala. Unipetrol. Chemický gigant. A kdo se tehdy motal okolo Unipetrolu? Tehdy ještě ne příliš významný podnikatel Andrej Babiš. Zemanova vláda tehdy nynějšímu premiérovi pomáhala podpisem mnoha vládních kontraktů. Chtěla dokonce Agrofertu Unipetrol prodat. Jenže pak zjistila, že neví, kdo Agrofert vlastní. Z obchodu sešlo a ten se uskutečnil někdo jiný.

Pozn.: O tom si můžete přečíst něco z dobového tisku, Google vám to najde.

Přijímaní uprchlíků

Zeman se dneska veze protimigrační vlně. Jenže se stačilo podívat 20 let do minulosti a můžeme zjistit, že to byla jeho vláda, která byla vítačskou. Na konci 90. let probíhala válka v Jugoslávii. Z domovů samozřejmě utíkaly statisíce lidí.

Tehdejší vláda Zemana pak stovky muslimských migrantů přijala. Dokonce schválila pomoc ve výši 1 mld, která měla směřovat do Kosova. Proč se k této kapitole nynější prezident nevrátí? Tak kdo je tady vítač? Důkazy však mluví jasně.

article_photoarticle_photoZeman je slaboch

To můžu říct s naprosto klidným svědomím. Na jedné straně hrozí pěstí a říká, že je sám připraven jít bránit naši hranici. Sotva však někdo udělá bu-bu-bu, už se chystá líbat nohy a ruce, jen aby mu neublížili. Jak jinak totiž nazvat Prohlášení čtyř, kde si ho čínští komanči povodili jako malého kluka?

Pozn.: A to ještě mělo být prohlášení tajné.

article_photoNemusím zmiňovat strach v očích, když před něj vyskočila aktivistka Femen. To byl takový předinfarktový stav.

Zeman je pro EU, euro i Spojené státy evropské

To je ale překvapení, co? Nejen, že nás Zemanova vláda dovedla do NATO a výrazně se podílela na přípravách ke vstupu do EU, sám Zeman sebe dokonce považuje za eurofederalistu. A kdo je to eurofederalista? To je ten největší eurohujer, co může být. Nechce totiž, aby Česká republika byla suverénní zemí.

Prezident ihned po svém nástupu do úřad nechal vyvěsit vlajku EU na Hradě. Notoval si přitom s marxistou Barrossem. Říkal, že optimální datum pro přijetí eura vidí na rok 2017. To dokazuje, že je mu ve skutečnosti koruna ukradená.

Ještě předtím, než bylo trendem nadávat na Angelu Merkel kvůli migrační krizi, tak ji Miloš Zeman v roce 2013 chválil. Prý vedla Německo správným směrem. Jenže již tehdy do Německa přicházeli migranti. Vítačství však pro Zeman není problém, to jsme mohli vidět.

Závěr

Co nám tedy z toho všeho plyne? Pokud se oprostíme od politické korektnosti, můžeme říct jasně. Zeman je elitář. Lhář. Špatný hospodář. Vítač. EUrohujer a slaboch. A takový člověk má bránit naše národní zájmy? Nenechte se vysmát. V případě většího problému bude Zeman první, kdo bude prchat z potápějící se lodi.

 

Autor: Andrej Poleščuk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.