bataclan2
15.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Bataclan: Nikdy nezapomenu na tu hrůzu, co jsem před dvěma roky viděla

Sdílejte článek:

LOUSIE LANGLOIS

V tento památný den beru do ruky pero na památku obětí i zraněných během atentátů 13. listopadu v Paříži. Po uplynutí dvou let od těchto tragických událostí je to smutná vzpomínka, kterou si dnes připomínáme. Je to smutek smíšený s hněvem při pohledu na lhostejnost našich vedoucích politiků, kteří nepřijali odpověď, kterou si takové teroristické činy vyžadovaly.

Jelikož jsme deset let bydleli v správcovské budově divadla Bataclan, hned vedle koncertního sálu, zažili jsme smrt těchto lidí v ten večer 13. listopadu 2015, jakož i skutečný chaos na našich chodnících. Teroristé kteří stříleli do lidí na terase kavárny Bataclanu, a pak se vetřeli do koncertního sálu vyzbrojení kalašnikovy si nejprve, zaparkovali svá auta u našeho domu.

Na druhý den po masakru se naše naděje upírala na naši politickou reprezentaci, věříce v rozhodnost a akčnost našich elit, což se však nikdy neudálo.

Našim prvním zklamáním byl postoj médií a mnoha novinářů, kteří se tlačili před Bataclan. Pozornost novinářů zaujali pouze ti sousedé či chodci, kteří se vyjadřovali politicky korektně. Naproti tomu všechny svědectví, které odhalovaly islámský charakter atentátu média odmítala. Byli to právě svědectví přímých účastníků této tragédie, nebo jejich blízkých. Tehdy se stalo, že jsem se zbavila televizního přijímače, abych nemusela platit koncesionářské poplatky a tak financovat mediální manipulaci a lži.

bataclanV našem sdružení obětí jsme se sešli na skupinových terapiích, abychom pomocí rozhovorů vypovídali naši hrůzu po atentátech. Na naše velké překvapení, psycholog, jehož nám sdružení pro tento účel přidělilo byl muslimského vyznání a tak nebylo během našich rozhovorů možné vyslovit slovo «islám». Jak se v takových podmínkách zbavit hrůzy, pokud je zakázáno pojmenovat nepřítele, který vás zranil a který zabil vaše přátele? Velké bylo také naše překvapení, když paní Juliette Meade, tehdejší státní tajemnice, která měla na starosti pomoc obětem, dala pokyny sdružením obětí, aby jejich členové během prezidentských voleb 2017 nevolili Marine Le Pen. Jakým právem si přisvojovali hlasy obětí, když jsme si chtěli svobodně zvolit nejlepšího kandidáta jako odpověď na islámské barbarství, které doléhá na naši zemi?

Co se mešit týče, vláda nedodržela svůj slib a odmítla zavřít salafistické mešity na celém území. Jako příklad bychom mohli uvést mešitu Omar, nacházející se asi sto metrů od Bataclanu, která je důležitým místem radikálního islámu v Paříži. Mnozí protagonisté atentátů v Charlie Hebdo i v židovském supermarketu Hyper Casher tuto mešitu navštěvovali, zejména Farid Benyettou – poradce bratrů Kouachi (Charlie Hebdo) i věřících, kteří drželi ochrannou ruku nad ženou Amedia Coulibalyho (Hyper Casher). V této mešitě odhalili džihádistickou buňku a několik imámů bylo odsouzeno za antisemitismus v jejich kázáních. Den po atentátech v Bataclanu vedoucí mešity Omar vyvěsili na průčelí mešity velký transparent se sloganem «Ne v mém jménu» a nikdo z vlády jim nedělal problémy. 

Atentát v Bataclanu, jakož i všechny další, které drtí Evropu neumožnily zabrzdit islamizaci Francie a Evropy. Co udělali naši politici po atentátu v Nice, aby zabránili nošení plavek burkiny? Na co čeká náš ministr vnitra aby odsoudil páteční modlení na veřejných prostranstvích a jejich nenávistných kázáních proti bezvěrcům a jinověrcům? Proč prefekti neudávají „dekolonizační tábory“ (camps décoloniaux) konající se na našem území, na které mají bílí zákaz vstupu? Jaká opatření byla přijata během výjimečného stavu proti muslimkám oděným v oděvech s výstřihem obličeje, když takový oděv může sloužit jako úkryt nože nebo opasku s výbušninami?

To co mě vedlo k napsání tohoto článku jsou nejnovější prohlášení našich politiků a tisku o osudu džihádistů, kteří by chtěli přijít zpět do Francie se svými ženami a dětmi. Namísto zákazu návratu těchto válečníků, nebo jejich uvěznění za spojení s nepřátelskou mocí, jsou naše elity toho názoru, že je třeba přijmout alternativní opatření a řešit tyto nepřátele případ od případu. Naše země chce tyto džihádisty přijmout a podrobit jejich deradikalizačním stážím a zařadit je do společnosti. Počítá se zde i s pomocí pro sdružení s úzkou denní spoluprací se sociálními úřady, které budou pomáhat těmto džihádistům a jejich rodinám. Je nutné připomínat, že tito vojáci IS jsou objednateli atentátu v Bataclanu a že mají na rukou krev 130 obětí 13. listopadu 2015? 

Francie tedy přivítá na svém území nepřátele vlastního státu, vrahy, kteří sloužili zvrhlé ideologii Islámského státu. Proč se naši vedoucí představitelé nejprve nezeptali přeživších a pozůstalých obětí atentátů, než rozhodli o osudu těchto džihádistů? Bude třeba platit rodinné přídavky těmto rodinám z daní francouzských daňových poplatníků, zvláště penězi blízkých obětí z Bataclanu, kteří platí daně jako každý francouzský občan? Opravdu jsme mimo nebezpečí nového krvavého atentátu z rukou těchto džihádistů navrácených do Francie? 

Tolik je mnoho otázek, na které naši politici nemají žádnou odpověď. Je ale jisté, že každý džihádista, který se dotkne francouzské země je potupou památky mrtvých v Bataclanu, jakož i všech dalších obětí islámských atentátů provedených ve Francii. 

Autor: Louise Langlois

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 630,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.