babispenize
20.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Báchorka, jak poctivý Andrej k bohatství přišel

Sdílejte článek:

ZDENĚK TRINKEWITZ

Na stránkách anobudelip.cz vylíčil Andrej Babiš osobně svůj podrobný životopis Můj příběh. Líčí, jak pracoval pro PZO PETRIMEX v Maroku za 600 USD/měsíc a jak si šetřil na dům doma na Slovensku a jak poctivě vybudoval AGROFERT.

Je to báchorka, hodná pera Boženy Němcové, o „chudém“, pracovitém a poctivém Ondřejovi, jak ke štěstí přišel. Čtenář si ji může celou přečíst na níže uvedené webové adrese.

http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/12512/muj-podrobny-zivotopis

Ještě dnes se líčí jako „skromný“ milionář, který vlastně nemá v bance žádné velké miliony, ale že jeho majetek představuje „jenom“ vlastnění: „28 akcií, reprezentujících 100% základního jmění Agrofertu“. Jaksi „cudně“ zamlčuje, jakou mají tržní hodnotu, jelikož nejsou obchodovány na burze. V mediálních informacích o českých miliardářích uvádí se jeho majetek – kapitál v roce 2015 na 60 mld. Kč.

S jeho tvrzením je v rozporu to, že ze svých soukromých peněz koupil v roce 2013 od svého Agrofertu tzv. „korunové“ dluhopisy za 1,526 mld. Kč s abnormálně vysokým úrokovým výnosem p.a. 6% (zatímco státní dluhopisy mají úrok 3%), které nebyly obchodovány na burze, ale byly vydány jen pro něho. Tímto „chytrým“, leč zákonným způsobem, obírá státní rozpočet a nás všechny „optimalizováním“ svých osobních daní ročně o 90 mil. Kč!!! Tato čísla mu spočítal 1. února 2017 bývalý ministr financí Kalousek, nikoli já.

Ve své báchorce se snaží Andrej Babiš balamutit občany naší republiky, kteří nevidí do jeho podnikatelských triků a pletich a představovat se jako politik a státník, jiný, než ti dosavadní. Který vstoupil do politiky, aby sloužil celému českému národu.

To, že jeho hnutí volilo v roce 2017 skoro 30% voličů ukazuje, že voliči nejsou dostatečně ekonomicky erudovaní a dají na mediální marketingové kampaně, které si pan Babiš může koupit. Bohužel netýká se to jen voličů s nižším vzděláním, ale jeho ANO volí i „vzdělanci“. Ti starší, kteří museli sice skládat zápočty z marxismu-leninismu, včetně politické ekonomie, ale nějak je „odflákali“ a dnes do ekonomiky nevidí. Nebo ti mladší, kteří na vyšších a vysokých odborných školách nemají dnes (záměrně) společenské vědy povinné.

Potom dnes výsledky voleb, tak jak dopadly, přejí hlavně lžím populistický partají a přivedly nás k dnešním „bezvládí“, jehož přijatelný konec není možno dohlédnout.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.