statzivnost
22.2.2018
Kategorie: Politika

Babišův problém

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN A. NOVÁK

Ta snaha odstranit od moci Babiše pomocí estébáctví a eurodotací je taková hezky tradičně česká, podobnými metodami pracovala už politika první republiky. Byl dotyčný fašista? Nojo, to nám ale vadit nesmí, protože je demokracie a jeho voličům to nevadí – tak na něj něco najdeme. Na každého se najde…

Teď to navíc Babiše v očích jeho voličů ještě posiluje, protože není tak těžké si vzpomenout, že mnozí ministři „demokratických“ stran kradli ještě bezostyšněji (jen tak namátkou Řebíček…) a nic se nedělo, a mnozí politici politikovali tak, že zjevně byli nejen bývalými estébáky, ale i kágébáky a nikoliv jen bývalými..

Takže chudák Babiš: starý podpis a podfuk na zdejší poměry spíš podměrečný…myslí si jeho klasický volič a není zas tak daleko od pravdy.

Jenže Babišův skutečný problém je někde úplně jinde: on ani neskrývá, že jeho cílem je likvidace malých a středních podniků, tj, střední třídy, na které stojí každý demokratický a svobodný systém.

Ovšem zrovna to mu politici z „demokratických“ stran vyčítat ani nemůžou, protože nejméně dvacet let dělali prakticky to samé: podpora korporací, házení klacků pod nohy malým a středním.. Jasně – nadnárodní společnost budující montovny umí podmáznout lépe a radostněji než truhlář z Dolní Lhoty.

Výsledkem je systém, kde budou na jedné straně bohatí oligarchové a jim sloužící politici, na druhé straně nesvéprávní zaměstnanci vydaní na milost státu zkorumpovanému jejich zaměstnavateli. A vděční za drobky ze stolu pánů, volící za pastelkovné, deset korun na recept, koblihu… V podstatě ruský model.

Babiš je jen logickým vyvrcholením tohohle vývoje – a právě to by na něm mělo doopravdy vadit.

Jenže nevadí, protože jsme v Česku. Nepřítel není gosudar, který ve své nekonečné štědrosti dokonce občas rozdává koblihy. Nepřítel je soused, který se zmohl na vlastní truhlářství, nebo hospodu zatímco my jsme makali u pásu nebo brali podporu. Dokonce nám nebude ani vadit, když díky Babišovi tu už hospodu ani truhlářství mít nebudeme: nebezpečně pilný a úspěšný soused byl zase srovnán s námi do řady a o to jde přece nejvíc

Problém není Babiš sám o sobě. Problém je systém, který ho vytvořil. A mentalita, která ten systém umožnila.

Autor: Jan A. Novák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 8 033,00 Kč
Vybráno 22.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.