6.3.2015
Kategorie: Ekonomika

Babišova komanda konfiskují legálně nabyté zboží

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ MLEJNEK 06|03|2015

Většina z nás již padesátá léta nepamatuje, ale to co se děje tento týden v českých trafikách nese mnoho podobných rysů. O co vlastně jde? Další drakonické zvýšení spotřební daně na tabákové výrobky s nástupem nové mocenské garnitury přineslo i neobvyklou tvrdost při zavádění nového značení (kolků) na cigaretách.

Staré kolky s písmenkem O  jsou na hrazeny písmenkem P a doprodej starých Óček je pouze do konce února!!! Od 1.března se cigarety s Óčky nesmějí prodávat, přitom dodávky cigaret s těmito Óčky probíhaly naprosto běžně ještě v lednu. Majitelé obchůdků a trafik, kteří tyto cigarety nakoupili, z nich samozřejmě zaplatili spotřební daň včetně DPH a pokud by se staré zásoby směli normálně doprodat jako vždy, bylo by vše v pořádku, zboží nemá nijakou vadu ani není prošlé.  

279945-top_foto1-bexs6

Teď však jsou desetitisíce živnostníků doslova okradeny o své zboží, které naprosto legálně nakoupili a stát jim teď zakazuje jej prodat. Abychom nemluvili jen tak do větru, nejedná se o nijaké marginální částky, ale v průměru je to až  10 000,- na provozovnu !!!!  Cigarety totiž nejde koupit po jednotlivých krabičkách, ale po deseti a tak to velice rychle naskáče. Když si tak odhadneme počet obchůdků na 20000 dojdeme k neuvěřitelnému číslu!  O tuto sumu stát mávnutím proutku okrade ty nejchudší z nejchudších. Proč jsou nejchudší? Státní regulace prodeje cigaret nařizuje jak nákupní, tak prodejní cenu a obchodní rabat pro živnostníka je necelých 5% z nichž odečteme pětinu (tedy DPH) jsou to pouze 4%. Každý kdo umí trochu počítat ví, jak mizerné zpropitné to je.

Malý příklad:  z měsíční tržby 300 000,- Kč za měsíc (denně asi 15000 a kdo to má?),  je to pouhých 12000,- měsíčního zisku,  což ani většinou nestačí na režii. Přitom stát má z této tržby skoro 230000!!

Aby tomu všemu mocenský aparát nasadil korunu, vyslal do terénu snad všechny možné a nemožné darmožrouty z celní služby, kteří bez uzardění konfiskují vše na co přijdou a navíc pokutují od 30000 do 50000 Kč. Kdo jim to nařídil???

Pokud tomu dobře rozumím, živnostník nesmí zboží prodávat, ale to neznamená, že není jeho! On jej zcela legálně nabyl. Navíc jej stát ještě okrade podruhé, když bude muset ještě z tohoto zboží vrátit DPH, ale co se spotřební daní ? Myslíte, že jim ji stát vrátí? Na to zapomeňme.

Vraťme se ale do reality, jak to tedy vlasně dopadne? Živnostníci, kteří stihli své zboží včas skrýt před hordou zločinců v uniformách, by byli asi blázni, kdyby jej zničili, neboť stálo spoustu peněz a není nijak vadné, je jen z rozhodnutí bandy lumpů „jaksi nelegální“. Stát tedy opět svým hloupým přístupem poslal za hranici zákona další desetitisíce lidí, kteří  se snaží pouze udržet své živnosti, ale jak dlouho?    

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.