2292210-img-babis
18.5.2016
Kategorie: Politika

Babiš neslyší …

Sdílejte článek:

EDUARD SEIBERT 18|05|2016

Spíš dělá, že neslyší. Možná se mu nedostalo výuky v historii, možná ho vyučoval za dob slovenského štátu nacionalista soudruh Husák… On totiž tehdy zastával názory, které dnes hlásá třeba Kotleba … a kterými se dnes ale občas ohání i Babiš! Dejte mi hlasy – bude líp! Přišli jsme odstranit zloděje!!! Opravdu? Vysypat je třeba i z Čapího hnízda?

Proč prosperovala první republika? Tuším že pátý zákon ČSR, prosazený ministrem Rašínem, později zavražděným, byl o nostrifikaci akcií firem. Nařizoval všem firmám, podnikajícím na území státu, přemístit sídlo firmy do nově vzniklé republiky.  Také neexistovaly anonymní akcie. Nepochybuji o tom, že odpor proti jejich zrušení je dán tím, že je vlastní i páni poslanci “napříč politickým spektrem“ …

Ale tady hledat miliardy, unikající ze státního rozpočtu by jistě nebylo tak politicky zajímavé, jako hádka o pokladny. Jistě, prvotní vyčíslení po zavedení nebude pro stát zajímavé … tedy ani nebude vyčísleno… Nevím, zda se o nostrifikaci pan ministr učil, ale jistá školení nepochybně absolvoval.

První republika měla pevnou korunu, byla dokonce víc, než marka. Přišli Němci, zavedli kurs 1 marka = 10 korun, vojáci se tu přežírali – a Němci se tu přežírají dodnes. Proč? Komunistům parita k marce nevadila, pamatuji kurs na černém trhu i 1:32, se západem byl obchod marginální, ven jsme nesměli, lidi to mnoho nezajímalo, tehdy jen vexláci a StB bohatli. Dnes namísto zpevňování kursu koruny při “nevídané prosperitě“ státu a závazku převzít euro, třeba na 1 : 20 … nebo deseti,  ho ČNB  drží dle mne nesmyslně 1 : 27… Co vy na to, pane ministře?

Na soudech se hromadí žaloby církevních institucí. Církev se soudí nejen o budovy, ale zejména o pozemky. Navrhoval jsem sosanům, jak Sobotkovi, Tejcovi, také zatracené pověřené místopředsedkyni Gajdůškové, když slibovali před volbami zrušení zákona a po volbách za holport s KDU dělali mrtvého brouka, aby prosadili alespoň novelu o předkupním právu státu na restituční majetek. Nula! Ticho po pěšině. Bylo by zajímavé vysledovat, co se časem s restituovanými pozemky stane a zejména vztah nových majitelů po prodeji restituovaného majetku k tehdy tak “ošklivě“ prosazenému zákonu. Ale to jistě sledovat ze strany státu“nepůjde“, že pane ministře, vrchním nad majetkem státu.

Nepochybuji, že sociální demokrati si svojí politikou podřezávají větev, nahání nevědomé voliče jiným stranám. Mnozí hledají vůdce – spatřují ho v Babišovi, netuší zlo, nechtějí vidět, slyšet. Oni mají víru – bude líp. Mnohdy neužitečná byrokracie bobtná. Komunisti si mnou ruce.

A demokracie je u nás – slabá – soudci soudí nezávisle – ale na zákonech, špatných zákonech, právo je obtížně vymahatelné, nebo spíše vůbec nevymahatelné, parlament je žvanírna, neb se tam nedostávají ti nejlepší z nás, ale mnohdy ti nejneomalenější, senát je odkladiště stranických anomálií, ostatně podobně jako europoslanci, vrcholem je Jourová. A sociální nůžky se i proto stále rozevírají. Budoucí volby opět jako dřív – nic nevyřeší – volební zákony není “vůle“ změnit.

Kdypak přijdou na řadu Zemanovy „kalašnikovy“ – všichni proti všem?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.