5a1d4b8cdbfb08_50477114
1.12.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Auto a nemovitosti za výhodnou cenu? Podívejte se na exekuční dražby!

Sdílejte článek:

Automobily a nemovitosti mají na běžném trhu velmi vysoké ceny. Výbornou příležitostí, jak ukořistit danou věc levněji, může být exekuční dražba. Jedná se o dražební prodej majetku zabaveného dlužníkům. Jak to celé probíhá a jaké jsou záruky bezpečnosti?

Jak to funguje?

Na internetovém portálu, kde najdete všechny aktuálně běžící dražby, si vyberete nabídku, která se vám zamlouvá. Přečtete si znalecký posudek, kde je mimo jiné uvedená i odhadní cena. Ta bývá v mnoha případech vyšší, než je základní vyvolávací částka. Následně si stanovíte svůj osobní finanční strop, kdy si určíte, kolik maximálně chcete zaplatit za danou věc. Exekuční dražba probíhá podle uvedené dražební vyhlášky, kde je uvedeno místo a čas konání. Některé dražby mohou probíhat i elektroniky. Než se pustíte do vlastního přihazování, dojde k prověření vaší totožnosti a budete muset složit jistotu. Samotné dražení funguje na principu podávání aktuálně nejvyšších nabídek, kdy se jednotliví zájemci přehazují.

Jsou exekuční dražby bezpečné?

Důvodem, proč se pustit do dražby nemovitostí, bývá fakt, že cena se často nevyšplhá tak vysoko, jako jsou běžné tržní ceny. Je zde tedy obrovský potenciál pro investování. Na druhou stranu vyvstává otázka, jestli se nejedná o nebezpečný nákup. V exekučních dražbách se objevuje majetek, který byl zabaven člověku v exekuci. Celý proces je pod soudním dohledem a jakmile je předmět součástí dražby, neváznou na něm žádná další zástavní práva a věcná břemena.

Co můžete nakoupit za výhodné ceny?

V dražbách se objevují byty, domy a pozemky, kdy se jedná o výbornou příležitost pro investici. Dalším častým druhem jsou automobily, kde bývá klíčové správně odhadnout technický stav vozidla a určit tak maximální cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Zúčastnit se můžete i dražeb movitých věcí, jako jsou například elektronika, stroje a podobně.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.