ANO2017
22.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

ANO, není líp, je hůř, ale nejhůř teprve bude. Brzy …

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Volil jsem poprvé Svobodné a nelituji. Lituji většinu voličů. Mrzí mne, že voliči propadli populistickým heslům. K výsledku voleb: Lidi mi možná budou nadávat, ale buď budeme respektovat výsledky voleb, nebo ne. Já je respektuji a myslím si, že by Babiš měl být premiérem a sestavit funkční koalici a vládu.

Kdo nesouhlasí, popírá princip demokratických svobodných voleb. Babiš je vítěz ať se nám to líbí, nebo ne a tak je třeba, aby se předvedl a pak dostane od lidí vyúčtování. Zatím to byl pinkpong já ne, to Sobotka, Sobotka zase já ne, to Babiš. A StB? Já tipuju, že jsme měli ve vládách od roku 1990 tak 20 – 30 StBáků, jejichž svazky byly skartovány. Některé vládní prodeje a zakázky tomu nasvědčují. Jsem pro respektovat výsledek voleb, jejich vítěze a šlapat mu na gule za každý nesplněný slib a na konci vystavit účet. Tak by to mělo fungovat ve slušné a demokratické společnosti. Jenže, bohužel ani jedno nejsme.

Dav řve kvůli minimálně sporné dotaci na Čapí hnízdo, ale, aniž bych to jakkoli omlouval, co kauzy Kalouska, Sobotky, co OKD, lithium, Temelín, plánovaná privatizace ČEZ? Takže, přes to, nebo právě proto je třeba pomoci slušným nezkorumpovaným stranám. Svobodní měli chvilku před volbami na účtě něco málo přes milion korun od členů a drobných sponzorů. Vedle toho se před pár měsíci narodily partaje a hnutí, co měly na účtech během dvou měsíců deset a víc milionů. Svobodným například chybělo profesionální PR a více osobností, propagace v mediích. To vše stojí peníze.

Na druhou stranu, slušná večeře pro dva stojí do 1.000,- Kč a mnoho z nás si ji alespoň jednou za měsíc dá. No, jen malý kalkul – Svobodné volilo přes 70 000 voličů. Kdybychom každý z nás poslal 500,- Kč, které každý měsíc utratíme za nějakou kravinu, měli by Svobodní na účtě 35 mil. a mohli mít pořádnou kampaň a dnes být ve sněmovně. A to je ten problém.  Jsme sobci. Politujeme důchodce, politujeme dětské onkologické pacienty, ale kdo z nás pošle jednou za rok 500,- Kč, které protláská u Mekáče? A o tom je. To je rozdíl mezi námi a lidmi na Západě.

Pokud chceme změnu, nestačí nadávat a případně volit. Musíme pro tu změnu něco udělat a i něco obětovat. I s rizikem, že to napoprvé nevyjde. Já se rozhodl nejen psát blogy a glosy, ale pracovat. Rozhodl jsem se, že se do politiky po 25 letech vrátím. Ne proto, abych něco získal, ale proto, abych něco změnil. Mohu si to dovolit a ješitně si věřím, protože jsem se za těch 25 let, co jsem opustil Parlament, nezměnil. Jak jsem napsal, nestačí nadávat a volit, je třeba i trochu obětovat a pracovat pro partaj, která nám je blízká. Pak se nám to v dobrém smyslu slova vrátí.

Většina voličů tuto zemi prodává a neuvědomuje si, že prodává samu sebe. Tu za třicet kaček odpuštěných u doktora nebo v lékárně, tu za koblihu, jindy za klobásu, nebo guláš. I když hesla, vyslovená před 4 lety očividně neplatí, voliči jsou předhozena znovu, ten zahýká a volí. No, nemám pravdu? Za ušetřených 30 kaček u doktora riskujete své zdraví méně kvalitní lékařskou péčí. ANO, bude líp. Ale ono je hůř, přesto lidi dali 30%. Co dostanou? Represe, příkazy, omezení, cokoli na splátky a tedy na dluh. Žvanec, auto či telka na dluh vítězí. Prostě, je líp. Co na tom, že je hůř?

Ještě je čas, ještě nás plně neovládli, ještě nám zcela nezavřeli hubu. Pojďte se připojit, pomáhat, pracovat. Dokud ještě smíme. Plánují z nás udělat poslušné stroje, co si sice budou smět v OC či jinde koupit cokoli na dluh, ale jedině, pokud budeme držet hubu. Navíc, bude válka, vše k tomu spěje. Válka totiž maže dluhy, ty státní. Ty naše zůstanou a o vše přijdeme. Ostatně, válka už je, kousek od nás. Myslíte si, že přeháním a že se vás to netýká? Co poslat těch 500,- a jít pomáhat a pracovat místo nadávání?

Autor: Michal Malý

maly

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.