babissobotkaeu
16.7.2017
Kategorie: Společnost

ANO, máme se hůř, pane Babiši. A co vy? Dobrý?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Přijel jsme domů a čekala mne mailová korespondence. Psala mi paní účetní a stát. Paní účetní mi poslala příkaz k úhradě mezd, včetně „solidárního“ příspěvku pro potřebné. Uhradil jsem VZP a SSZ a zamáčkl slzu v oku, že přispěji potřebným na hernu, satelit, žvára a krabicový víno.

Psal mi stát. Udělil mi pokutu. Coby buržoazní spoluvlastník činžovního domu, ze kterého odvádím daň z daní (tedy daň již jednou zdaněnou), jsem uhradil nejen daň z nemovitostí, ale i daň z příjmu a poslal na sebe Českou poštou práskačenku (daňové přiznání). Volala mi paní z FÚ, že když mám datovku, musím to poslat datovkou. Poslal jsem v PDF. Paní mi napsala, že mi uděluje pokutu 2 000,- Kč, protože jsem to dle zákona neposlal v souboru xml, ale PDF.

Já, jako debil 2 x státu přiznám příjem a zaplatím daň a on mne stejně opentlí pokutou. ANO Andreji Babiši, seru díky té buzeraci na tento stát, protože, pokud se mnou někdo vyjebává, nemůže ode mne čekat jiný přístup. Před pár dny jsem byl na pivku se dvěma zaměstnancema státní správy. Pokecali jsme, jak jde život. Říkali, že na jejich odborech zadali zakázky na IT namísto loňských 3 – 5 mega za 30 – 50 mega. Žádné nové služby či projekty, prostě jen stoupla „náročnost“.

Bez výběrového řízení, neb dosavadní firma má ve smlouvě exkluzivitu. Jeden říkal, že jejich odbor platí už rok ajťáka 80 litrů měsíčně. Jenže ještě nevysoutěžili za rok server a tak ten ajťák za ty prachy hraje na notesu hry a občas někomu nastaví mail, či odviruje PC. Ten druhej zase říkal, že udělali výběrko na notesy pro zaměstnance. Vyhrála to firma, co je nabídla za 14 000. Jenže za ten rok, něž se to vysoutěžilo, je konkurence prodávala za 8 000,- Kč. Ministerstvo je pak koupilo za 14.

Stát na mne uvalil (protiprávně s ohledem na výši dluhu) exekuci ve výši 480,- Kč na VŠECHNY MÉ NEMOVITOSTI, protože jsem jako společník firmy neuhradil před deseti lety daň z nemovitostí za pozemek. Abych nebyl exekuován, uhradil jsem, ale zároveň jsem odmítl uznat dluh, neb jsem společnost tři roky před tím prodal. Dodnes mi stát nevrátil ani kačku. ČEZ mi před půl rokem poslal info, že mám za EI přeplatek 30 litrů a že mi to pošlou poukázkou. Napsal jsem jim, že to chci zpět na účet, ze kterého jsem hradil zálohy. Dodnes nic nepřišlo.

Dneska u nás doma bylo UPC. Přestěhovali jsme se a tak jsme chtěli službu převést na novou adresu. UPC nám za věrnost, že u nich zůstáváme, vystavilo fakturu za 600,- Kč. Přišel technik, „nahodil to“ a když odešel, zjistil jsem, že jde jen ČT 1. Volal jsem na UPC. Prej mám nastavit nějakej slovenskej kanál a nechat ho hodinu a pak se to srovná. Tak to mi už hlava nebere, on to tu pořád řídí Mečiar? Když jsem na toho technika čekal, dal jsem si před tím guláš u Zábranskejch v Karlíně.

Guláš šel, knedle ale buď oschlý, nebo upražený v mikrovlnce. No, 180,- Kč, nedej si to. No prostě, máš Mustanga, tak plať debile. No, jak říkám, dorazil jsem dom, otevřel poštu a následně státu zacáloval 30 litrů. Pak, namísto abych se ožral, jsem si umyl 5 chemicky dozrálých meruněk a sežral je. Před tím jsem zalil zahradu a „nabil“ pasti na slimáky.

Není to na psychiatra?

Andreji Babiši, dáte se mnou kafe v sokolovně? Vy totiž nevíte, že je tady lidem hůř. Bych s Vámi pokecal, ale u zmrzky, či kuřat ne.

Autor: Michal Malý

maly

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.