CESKOPLAC
22.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

ANALÝZA: Bude Česko po volbách směřovat dál multikulturně?

Sdílejte článek:

SMK

Po volbách musí následovat reakce. Co prokázali Češi? Kam dál bude směřovat náš stát? Ptáme se tedy, kam Česko směřuje? Z EU? Hlouběji do multikulturního temna?

Babiš jako premiér

Vzhledem k tomu, že Babišovo ANO 2011 získalo 78 křesel a volby vyhrálo naprosto nevídaným způsobem, je nevyhnutelné, že se Andrej Babiš stane premiérem a podle ANO bude dále směřovat náš směr. Výsledek? Referendum o “czexitu” nebude. Firmy, které Babiš musel převést do svěřeneckých fondů, inkasují velké peníze na dotacích.

Sám Babiš pak v reakci na vyhlášení povinných kvót před více než rokem prohlásil jasně, že Česká republika nemůže jít proti EU, jinak by hrozilo zkrácení dotací. Pokud je Babiš muž pevných názorů, trvá na tom, že dotace jsou více než referendum. Co se migrace týče, ANO nikdy neudělalo žádný konkrétní a jasný krok proti ní. Můžeme očekávat, že migrační politika Česka půjde jako takzvaný ocas za EU.

ANO určitě. Ale s kým?

Už jen to, co řekl Babiš, jasně poukazuje, že si není úplně jistý tím, kam hodlá ANO směřovat. Programově prý sympatizují s Piráty (podporovatelé extrémní levice), ODS a STAN. Jsou to strany, které obsáhnou celou politickou čáru od střední pravice do krajní levice. ANO tak prokazuje jistou pružnost, která u vítěze voleb v Česku nemá obdoby. Islám též nekritizují, spíše naopak. Vzpomeneme-li si na paní Krnáčovou a její multikulturní myšlení, musíme počítat s tím, že od ANO nebude islám na žádném pranýři.

Partnerství s Piráty zaručí ještě vyšší migraci, podporu squattů, jako je třeba Klinika na Žižkově, jasné vymezení se proti odpůrcům členství v NATO a snaha následovat Evropskou unii i v sebevětších nesmyslech. To rozhodně není nic, co by zastavilo politické neziskovky. Jejich dotace by se rozhodně nezkrátily. Kritika islámu by v tomto případě byla utopií. Předseda Pirátů podepsal protiizraelský dopis a islámu se zastává.

Partnerství s ODS by bylo z našeho pohledu o něco pozitivnější. Preferenčními hlasy se jako jednička do sněmovny dostal Václav Klaus mladší, který je bezesporu příčinou toho, proč jsou ODS druzí a ne třeba čtvrtí. Jeho vliv může přinést sladké ovoce. Je velmi kritický k inkluzi, jejíž budoucnost by tedy byla nejistá. A to je rozhodně skvělá zpráva.

Kritika EU by byla objektivní, snahy o referendum však ne. Kolem islámu by mohla vzniknout korektní opatření proti fanatismu. Jaká, to nelze odhadnout. Klaus mladší povede ODS k politice proti migraci. Z našeho pohledu asi nejpřijatelnější partner hnutí ANO do vlády. Ohroženo by, a to je též skvělá zpráva, mohlo být díky Klausovi i dotování neziskovek. Minimálně nějak lépe kontrolováno.

Partnerství se STAN by prakticky nic nezměnilo. Ti samí, kteří je volili, se pravděpodobně rozhodovali mezi nimi, KDU-ČSL či TOP09. Nic z toho nepřináší dobré zprávy. Nekritizují EU, nekritizují dostatečně hlasitě její migrační politiku, dotování neziskovek neskončí, islám nikdo ani nenapomene. Každopádně koalice se STAN neznamená většinu, takže by musel přijít někdo třetí.

Nejnepravděpodobněji se momentálně jeví koalice s SPD. Při povolební debatě byly na předsedovi strany Okamurovi vidět tendence k pružnosti. Sám se přestal zmiňovat o referendu o “czexitu”, či o islámu. Nyní bude o těch nejkontroverznějších tématech taktně mlčet. Do partnerství s ANO se určitě pokusí dostat. Dle našeho názoru se jim to však nepodaří.

Přes prognózy skončili až čtvrtí. Nebudou mít přednost. ANO totiž krom SPD složí většinu i s jedním z dvojice ODS a Piráti. Přestože by podle programu mohla být budoucnost Česka v otázce multikulturalismu nejnadějnější, není příliš reálná. Okamura by ze své pozice ty nejsilnější body ani neměl šanci prosadit.

Nejpravděpodobnější koalice? 

ANO + ODS? Tahle koalice by jasně prokázala, že ANO chce být nadále stranou protestní a vymezila by se jako pravicová. Tak by jasně stanovila své mantinely, což jistě potřebuje. Díky partnerství ODS by došlo k mnohým omezením vlivu multikulturalistů na společnost, což by bylo jedině dobře.

Tyhle volby přinesly i dobré zprávy

Přestože jsme si nemohli většinou představit, že by miliardář a člověk, který zanesl tolik nenáviděné EET, mohl vyhrát tak drtivě, je potřeba to přijmout jako fakt. Zklamáním pro náš web největším je špatný výsledek Realistů. S tím se též musíme smířit.

Na druhé straně pozorujeme mnoho pozitivních znaků českého voliče. Vzestup ODS díky Klausovi mladšímu je jednou z těch lepších zpráv. Ale ty nejlepší si řekneme tučně a v bodech.

  • Likvidace Zelených, kteří ani nedosáhli na státní příspěvek
  • Drtivá porážka ČSSD, pokles o 35 křesel
  • Další porážka, tentokrát komunistů, kteří ztratili 18 mandátů
  • A samozřejmě pokles rádoby pravicové, ale reálně levicové strany TOP09, která přišla o 19 poslanců.

Volby dopadly jak dopadly. Pokud se ANO spojí s ODS, můžeme následující 4 roky přežít pod „pravicovou“ vládou a pak zkusit zabojovat o silnější ODS bez různých fanatiků, jako je Novotný. Můžeme zkusit více zabojovat o Realisty. Tyhle 4 roky, i kdyby nebyly pozitivní, ale mohou přinést hlavní výhodu. Část ze 40% lidí, kteří nevolili, by si to třeba rozmysleli. Jejich nehlasování je totiž příspěvek vítězi voleb.

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,88 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.