„Analytik“ Janda z Think-tank Evropských hodnot dosáhl na „vysoce nastavenou laťku“ profesora Kohouta

Sdílejte článek:

LUBOMÍR KVAPIL 04|08|2015

Po představení profesora Kohouta a po událostech v Bělé pod Bezdězem jsem si myslel, že sluníčkovým nápadům odzvonil konec. Ale pan Janda dokázal, že lidské fantazii se meze nekladou. Hned v úvodu si tedy dovolím ocitovat skvělý nápad tohoto mladého, tuším 25letého „analytika“, který je placen z evropských peněz a měl by podle názvu instituce, ve které pracuje, zastávat evropské hodnoty. 

Slova pana Jandy po událostech v Bělé pod Bezdězem: „ Alternativou je připravit pro uprchlíky rozsáhlé pomocné programy, a snažit si tak koupit jejich vůli tu zůstat. “

Takže po panu Kohoutovi, který si chce do svého bytu nacpat milión uprchlíků, tu máme dalšího spasitele, který si chce dokonce vůli uprchlíků kupovat.

Evropské hodnoty, jejichž organizace, já bych to možná nazval bratrstvem Bruselské pracky, či sekta Havlova odkazu, vypracovává analýzy a ty předává médiím a naší vládě. Z toho pohledu mi konečně dochází, kde bere rozumy pan Sobotka. Zřejmě si bere jako vzor analýzy pana Jandy a jeho kolegů.

Celý tento Think-tank Evropských svazáckých hodnot, který je placen i z našich daní a kdo ví kým ještě, se vyznačuje převážně tím, že na sociálních sítích se jeho členové chlubí fotkami s hrníčkem Václava Havla, kterého mají dokonce i ve svém znaku.  Z takového hrníčku pak musí chutnat i ta nejodpornější melta či ten nejzgrclejší kefír. Stačí přimíchat trochu té lásky a nastrouhat jemně špetku pravdy a pak to myslí jedna báseň.  Sice moc nerozumím tomu, proč členové tohoto spolku se tak často nechávají fotit u sochy Masaryka, či si jeho citáty zdobí své profily. Zřejmě jim tedy Havel není dost dobrý. Masaryk se bránit nemůže, tak ho v dnešní době jako záštitu může už dnes vzít kde kdo.

violence-surged-streets-tel-aviv-1000-strong-protest-against-african-immigrants-seeking-asylum

No a tak zřejmě v Masarykově odkazu se tedy dle pana Jandy seženou peníze z našich naplněných kapes a sneseme uprchlíkům modré z nebe a splníme vše, co uvidíme v jejich očích, jenom aby tedy chtěli u nás zůstat.  Zajímavé, takže v konečné fázi, díky mizerným platům nám utečou z republiky lékaři, které si nahradíme šamany z Afriky.  Každý takovýto voodoo doktor dostane na svůj stůl hrníček s Havlem a bude léčit pomocí zaklínadel a sedliny, která mu zůstane na dně, po vypití právdoláskařského elixíru.

Pokud se z našich daní platí takovéto analýzy a poradenství, pak je možná nejvyšší čas posílat uprchlíky přímo do centra této organizace. Nedávno tuším dělali nábor, při hledání nových asistentů, takže proč v takové zbytečné instituci nezaměstnat i pár uprchlíků. Ty peníze jsou už stejně tak i tak vyhozeny a pan Janda by tak mohl aspoň dostát svým slovům a naplněním svého úžasného plánu.  

Ale já bych byl spíše pro zrušení této instituce, která svými analýzami akorát plete hlavu členům naší vlády, kteří pomalu ani nevědí, jak se mají správně zachovat, aby si zachovali aspoň nějakou část voličů do příštích voleb. A potom v rámci zoufalství podlehne pan Sobotka těm nejnižším pudům a podezřívá své spoluobčany z rasismu a xenofobie.

Budu doufat, že nápad s kupováním vůle uprchlíků byl už jen poslední záchvěv sluníčkářského myšlení a od teď už začnou všichni uvažovat trochu realisticky a hlavně evropsky. A na to se napijeme, jenom ne prosím z hrníčků s kultovním portrétem.

ZDROJ: Lubomír Kvapil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.