babisclown2
29.12.2016
Kategorie: Ekonomika

Amatér Babiš

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Je to jasné jako facka: ten člověk je amatérem a ještě je natolik drzý, že svůj na hliněných nohou postavený byznys vydává za nějaký úspěch. Ano, řeč je samozřejmě o Andreji Babišovi. Dotyčný navíc i ve funkci ministra financí doposud zpatlal téměř vše, na co sáhl.

Kdo se chce dozvědět, jak Babiš „budoval“ své podnikání, ať si přečte knihu Tomáše Perglera Babiš – příběh oligarchy. Tato kniha by měla být povinně distribuována do všech domácností, kde se nachází některý z nešťastníků, který chce volit ANO a jeho – do nablýskaného PR obalu zabaleného – vůdce. V normální zemi by takový způsob rozvíjení byznysu nebyl možný.

Dnes už je víceméně jasné, že Babiš vstoupil do politiky nikoli kvůli důvodům, které jako bulíky věší na nos veřejnosti (narovnání podnikatelského prostředí atd.). Skutečným důvodem je to, že během Nečasovy vlády přišel o své kontakty na vrcholné politiky, kromě toho se jeho firmy dostaly do obrovského zadlužení. Jak z toho ven? No přece přímým angažmá ve vrcholné politice.

Zbývalo vymyslet nějaká témata, jež by zapůsobila na co nejvíce voličů… Korupce! Kouzelné slovíčko, pod něž lze schovat kdejaký problém, bylo to pravé ořechové. Je šílené, že pravděpodobně jen kvůli tomu máme na krku takové estébácké metody, jako je kontrolní hlášení, EET apod. Babišovi se tyto nástroje prostě hodily jako PR metoda, jinak mu jsou asi šumafuk.

Vinou EET již zanikly stovky restaurací. Je nepochopitelné, proč Babiš – když už se pro tuto problematickou věc rozhodl – nezvolil například rakouský model kontroly tržeb, který je k podnikatelům mnohem šetrnější než ten český (balkánský – po vzoru Chorvatska, kde to způsobilo víc škody než užitku).

Další Babišovy kousky jsou však ještě tristnější. Pomineme-li takové „prkotiny“, jako je například netransparentní výběrové řízení na dodavatele šmírovacích systémů ministerstva financí a jemu podřízených subjektů, je příznačné, že kdysi s pompou propagovaná opatření přinášejí nulový efekt. Třeba buzerace zvaná kontrolní hlášení je vlastně bezohledným přenesením analytické činnosti finanční správy přímo na podnikatele. Zavedení tohoto opatření nicméně nepřispělo k omezení největší možnosti, jak podvádět, tedy karuselových obchodů. Když se časopis Ekonom oficiálně a opakovaně ptal finanční správy, kolik bylo letos díky kontrolnímu hlášení odhaleno karuselů, odpovědi se nedočkal.

Za několik dní, od 1. ledna 2017, ministerstvo financí získá možnost svévolně zablokovat jakýkoli web, který bude podle jeho názoru v rozporu s novým loterijním zákonem. Že je v demokratické zemi nemyslitelné, aby nějaký úřad mohl bez povolení soudu toto učinit? Ale jděte! Žijete přece v Babišistánu! Uvedené opatření přitom dokáže obejít každý, kdo s počítačem umí víc, než ho zapnout a spustit prohlížeč. Resumé? I v tomto případě amatérismus jak vyšitý.

Pokud tedy Babiš neustále tvrdí, že chce řídit stát jako firmu, soudným lidem musejí vstávat hrůzou vlasy na hlavě. Být „zaměstnancem“ člověka, který vymýšlí kvůli oslovení co největšího počtu voličů z řad lůzy převážně jen samé estébácké šílenosti na hraně demokratických mantinelů, nebo dokonce za ní, přičemž je ani neumí pořádně zrealizovat, je skutečně nevábná představa. Velkolepá dotační jízda, bez níž by Babišovy firmy zřejmě měly nemalé existenční problémy, je už vlastně jen takovou třešničkou na dortu v současném posouvání České republiky směrem k nedemokratickému státu.

Vy tohle fakt chcete za premiéra?

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.