ruskorakety
4.1.2017
Kategorie: Historie

Agresor zůstává agresorem

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Ruský prezident Putin se těsně před Vánoci nechal slyšet, že je potřeba vyvinout rakety, které překonají jakoukoliv obranu protivníka. Proč?

Já se ptám: Proč? Proč radši ta „velká a bohatá říše“ nevyvine veškeré své úsilí pro to, aby vyvinula takový protiraketový systém, který zastaví jakoukoliv raketu protivníka. Pak bych tleskal a jásal. To by totiž nebyla zneužitelná zbraň.

Je tomu již deset let, co zde byla první diskuse o protiraketovém radaru v Brdech. Vojenský prostředek, který nelze nijak zneužít k prvnímu útoku, nelze jim po nikom vystřelit, ba nelze ho ani vyrvat ze země a po protivníkovi hodit. Přesto Rusové a i u nás zastánci té velké říše na východě v duchu kremelské politiky snesly desítky argumentů, proč ho nestavět. Nejčastěji se ozývalo, že by došlo k vychýlení rovnováhy, a že Rusko má právo stavět stále lepší rakety, aby takový radar překonalo apod. Pomiňme teď otázku, jestli by takový radar vůbec mohl být zaměřen proti Rusku. Rusko pohrozilo v případě stavby radaru v Brdech rozmístěním svých raket v Kaliningradské oblasti. Důležité je, že Rusko je proti jakémukoliv obrannému opatření a jenom staví své odvetné prostředky, které lze ale použít i k prvnímu překvapivému útoku.

Uběhlo oněch deset let. A jaký je výsledek? Radar v Brdech nestojí a ruské rakety v Kaliningradské oblasti jsou. Rusko se je tam prostě rozhodlo umístit a zástupný důvod se vždycky najde. A je vidět, že se i našel.

Deset let je dost času na to, aby Rusko začalo o nějaké obraně alespoň uvažovat, když už ne stavět. Místo toho se od ruského prezidenta dozvídáme, že je nutno stavět rakety, které překonají jakoukoliv obranu. A uvidíte, že na celém světě bude dost jeho obdivovatelů těmto výrokům opět tleskat.

Dobře, tak jim dejme chvíli za pravdu. Představme, si že Rusko má dokonalé jaderné rakety, které nic nezastaví. Díky tlaku zahraniční politiky Ruska i jeho přisluhovačů na celém světě nemá nikdo ani náznakem vybudovánu protiraketovou obranu. Bohužel k těm pomocníkům Ruska se zdá díky své rétorice a činům patřit i náš současný prezident.

A teď se v Rusku změní vládní garnitura. Onen „Mírumilovný a rozumný prezident Putin, který doposud s klidem čelil všem provokacím prohnilého západu“, bude nahrazen jestřábem, který nebude váhat ten jaderný knoflík zmačknout.

Nebo ještě hůř – v Rusku se nějaké jaderné raketové základny zmocní nějací teroristé. Při známém ruském šlendriánu by to zase neměl být až tak velký problém. Nebo ji prostě koupí. O korupci v Rusku by se daly psát romány. A tu raketu odpálí. Obrana existovat nebude.

Nebo opačně. Islámští teroristé se zmocní raketového sila na Aljašce. Nebo pár důstojníků americké jaderné ponorky si náhle uvědomí, že by měli věřit tomu jedinému a správnému náboženství. A zmáčknou to. Nebylo by pak pro Rusko lepší mít účinný protiraketový systém? To, že se pak někomu pomstí, již život jeho obyvatelům nevrátí. Ale hlavně komu a jak by se chtělo mstít pokud by nechtělo rozpoutat apokalyptický definitivní konflikt?

Opravdu si vy všichni zastánci Kremlu myslíte, že je správné místo dobré obrany vymýšlet stále lepší a lepší rakety? A pokud ano, tak o co vám jde? O apokalypsu?

bloger_558

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
430 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.