migrants-6
27.6.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Afričtí muži: Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme

Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, který si dala vypracovat OSN vyplývá, že většina mužů ze zemí Blízkého východu a severní Afriky si myslí, že ženám se sexuální obtěžování líbí. Většina mužů z těchto zemí si také myslí, že ženy si často za sexuální obtěžování mohou samy z důvodu vyzývavého oblékání.

Průzkum byl realizován ve čtyřech zemích Blízkého východu a severní Afriky, a to konkrétně v Egyptě, Maroku, Libanonu a v Palestině. Výzkumníci oslovili 5000 mužů ve věku od 18 do 59 let.

Z průzkumu vyplynulo, že přibližně 31% mužů v Libanonu a až 64% v Egyptě se přiznalo k obtěžování žen ve veřejných prostorách. Většina z nich však tvrdí, že to dělají jen ze „srandy“. Účastníci se přiznali, že vykonávají vše od svlékání žen očima, přes pískání, až po osahávání a znásilnění.

V každé zemi se muži mnohem častěji než ženy domnívají, že „ženy mají rády pozornost“, když je muži obtěžují. Asi 71% Maročanů říká, že ženy jsou rady sexuálně obtěžovány, totéž si myslí 43% mužů v Egyptě. Informoval o tom portál Globe24.

Výzkumníci se také těchto mužů ptali, kdo nese největší vinu za sexuální obtěžování. Většina mužů napříč všemi sledovanými zeměmi tvrdí, že za sexuální obtěžování si ženy mohou samy. Téměř dvě třetiny mužů v Palestině a 74% mužů v Egyptě říká, že ženy, které jsou oblečené provokativně, si zaslouží být provokovány.

Nejvíce znepokojivý je fakt, že do Evropy přicházejí imigranti právě z těchto zemí Blízkého východu a severní Afriky. Jejich sexuální „apetit“ se v Evropě již vícekrát projevil. Nejvýrazněji sexuální útoky se odehrály na Silvestra 2015, kde během jedné noci došlo k stovkám sexuálních útoků.

ZDROJ: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.