1.4.2015
Kategorie: Humor

7 nejlepších aprílových nachytávek českých médií 2015

Sdílejte článek:

RED 01|04|2015

Dnes je 1. dubna a s aprílovými žertíky přišla většina českých internetových médií. Uvažovali jsme v redakci také o podobném článku, ale nakonec jsme usoudili, že naši čtenáři by nás odhalili hned. Abychom tento „nedostatek“ vynahradili, předkládáme vám sedm, dle našeho názoru, nejpovedenějších pokusů o nachytávku. Schválně, které byste byli bývali uvěřili?

1. HotNews: Pražská primátorka Adriana Krnáčová právě odstoupila! (e-portal)

Paní Krnáčová byla očividně přepadlá a před novináře předstoupila pouze v koženém županu, který jen tak tak zakrýval její kožené kalhoty a koženou blůzku. Jako hlavní důvod své rezignace uvedla, že „jsou všichni kokoti“. …Funkci primátora dočasně převezme Andrej Babiš. „Boha jeho, proč bych nemoch, vy kokoti? Já to vaše Palermo vyčistím, až to hezký nebude. Na mě si otvírat hubu nebudete, kapišto? 

2. Prezident Zeman byl zbaven svéprávnosti (kverulant.org)

Sám postižený si své poškození neuvědomuje. Nápadným projevem bývá také stále vulgárnější řečový projev. Alkoholová demence je na rozdíl od ostatních demencí reverzibilní, tj. může dojít k navrácení ztracených, resp. poškozených duševních schopností, pokud pacient dlouhodobě abstinuje. Soud proto rozhodl o omezení prezidentovy svéprávnosti pouze na rok. 

3. Američané v Česku zůstanou. Vláda jim dala Brdy (Týden) 

Na dotaz, kolik vojáků bude do Brd nebo přesněji do Jinců převeleno, ministr odpovědět odmítl. Není divu, podle informací z amerických vojenských kruhů má totiž v Česku vyrůst jedna z největších amerických základen v Evropě. Nastálo zde má být umístěno na dvanáct tisíc vojáků. V Jincích vyroste nový velitelský štáb, kterému by se dalo přezdívat malý Pentagon, obří skladové haly, zázemí pro uskladnění bojové techniky i zcela nová kasárna. Jaké jednotky tu budou působit, ještě není zcela zřejmé. 

00april

4. Ruský prezident Putin požádal o členství v NATO (Eurozprávy)

Putin podle deníku svou žádost důkladně zvažoval a rozhodl se k ní až na základě zpráv o vřelém přijetí konvoje Dragoon Ride ve střední Evropě. Považuje totiž za nemyslitelné, aby spojenecká vojska, která projíždí částí Evropy, nebyla doprovázena tanky ruské výroby.

Jako další důvod uvedl ruský prezident zájem na společném cvičení spojeneckých jednotek. „Chceme ukázat vojákům aliance, jak cvičíme své muže a ženy u nás. Věříme, že za naší účasti na společných manévrech by se mohla řada spojeneckých vojáků naučit efektivněji čerpat dovolenou,“ podotkl Putin.

5. EXKLUZIVNĚ: SKANDÁLNÍ ODHALENÍ (Bojkot Babišových výrobků – facebook)

Matěj Stropnický, současný náměstek primátorky Prahy Adriany Krnáčové, se stane do dvou měsíců primátorem hlavního města Prahy. Adriana Krnáčová odstoupí.

Za vším stojí těhotenství paní primátorky. Dle kuloárních informací je otcem právě Matěj Stropnický. Blízký vztah navázali během intenzivního povolebního vyjednávání po komunálních volbách, které se protáhlo do ranních hodin. Svůj vztah dlouho tajili a jako zastírací manévr podala Adriana na Matěje několik trestních oznámení.

Magistrátní páreček má už vybrané i jméno pro potomka. Pokud se narodí chlapeček, bude se jmenovat Andrej. Pokud holčička, bude to Radmila.

6. ANDREJ BABIŠ KOUPIL FINANČNÍ ÚŘADY (Svobodní)

V tichosti, bez zájmu médií a ve stínu průjezdu americké kolony vojenských vozidel se odehrálo něco, co nemá v demokratické zemi obdoby. Andrej Babiš, ministr financí, ale i majitel konglomerátu Agrofert privatizoval všechny finanční úřady v České republice.
Dozvěděli jsme se to náhodou včera, když jsme jako členové Svobodných u finančních úřadů sbírali podpisy pod petici a rozdávali Svobodné noviny. Pršelo, tak jsme náš petiční stánek schovali do průjezdu vedle úřadu. Neuplynulo ani pět minut a přišel k nám pán v obleku, nepředstavil se a jen na nás vyhrknul, jestli máme povolení tam stát. Vysvětlili jsme mu, že dle zákona můžeme petiční stánek mít kdekoliv na veřejném místě bez povolení. Nazlobeně na nás vyhrkl, že je to soukromý pozemek, patří finančnímu úřadu a on je jeho ředitel. Trochu jsme se zarazili, protože jsme předpokládali, že tak vysoce postavený úředník musí vědět, že jeho úřad není soukromý, ale patří státu. Všiml si našeho překvapení, naklonil se k nám a pošeptal: „Koupil nás Babiš, od dubna jsme součástí Agrofertu, budeme se jmenovat AgroTax.“ Zřetelně nahlas pak řekl, že dnes tu tedy ještě můžeme být, ale až přestane pršet ať jdeme na chodník. Nezmohli jsme se na odpověď, byli jsme úplně konsternováni.
Veškeré vybrané daně tak půjdou nejdříve na konta AgroTaxu, který si vezme část jako provizi za výběr a rovnou část, kterou mu stát vyplácí jako dotaci, část kterou dostává jako dotaci z EU, část jako spotřební daň na biopaliva a tak dále. Zbytek převede na stát. Dle zatím interních informací MF to bude Babiš prezentovat jako velkou úsporu na převodech financí, které se nyní musí posílat státu, EU a ti to pak zdlouhavě převádí Agrofertu a to zdržuje.Ministr Babiš to prostě zařídil a bude líp. 

7. Mluvčí Ovčáček končí na Hradě, odchází ke Krnáčové (Aktualne.cz)

„Nešlo o žádné náhlé hnutí mysli, to rozhodnutí zrálo už déle,“ řekl. „Když jsem poprvé slyšel paní primátorku, jak vysvětluje otázku kabelů v tunelu Blanka, došlo mi, že tohle je pro mě skutečná výzva k profesnímu růstu.“

„Panu prezidentovi jsem vděčen za příležitost, kterou mi dal, a budu si jí navždycky vážit. Jenže Lány už skončily a pussy jsou pasé. Uvědomil jsem si, že mi ten adrenalin začíná scházet, jestli mi rozumíte. Je čas vydat se dál a magistrát byla jasná volba,“ dodal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
9 komentářů
  1. Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.