1.4.2015
Kategorie: Humor

7 nejlepších aprílových nachytávek českých médií 2015

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 01|04|2015

Dnes je 1. dubna a s aprílovými žertíky přišla většina českých internetových médií. Uvažovali jsme v redakci také o podobném článku, ale nakonec jsme usoudili, že naši čtenáři by nás odhalili hned. Abychom tento „nedostatek“ vynahradili, předkládáme vám sedm, dle našeho názoru, nejpovedenějších pokusů o nachytávku. Schválně, které byste byli bývali uvěřili?

1. HotNews: Pražská primátorka Adriana Krnáčová právě odstoupila! (e-portal)

Paní Krnáčová byla očividně přepadlá a před novináře předstoupila pouze v koženém županu, který jen tak tak zakrýval její kožené kalhoty a koženou blůzku. Jako hlavní důvod své rezignace uvedla, že „jsou všichni kokoti“. …Funkci primátora dočasně převezme Andrej Babiš. „Boha jeho, proč bych nemoch, vy kokoti? Já to vaše Palermo vyčistím, až to hezký nebude. Na mě si otvírat hubu nebudete, kapišto? 

2. Prezident Zeman byl zbaven svéprávnosti (kverulant.org)

Sám postižený si své poškození neuvědomuje. Nápadným projevem bývá také stále vulgárnější řečový projev. Alkoholová demence je na rozdíl od ostatních demencí reverzibilní, tj. může dojít k navrácení ztracených, resp. poškozených duševních schopností, pokud pacient dlouhodobě abstinuje. Soud proto rozhodl o omezení prezidentovy svéprávnosti pouze na rok. 

3. Američané v Česku zůstanou. Vláda jim dala Brdy (Týden) 

Na dotaz, kolik vojáků bude do Brd nebo přesněji do Jinců převeleno, ministr odpovědět odmítl. Není divu, podle informací z amerických vojenských kruhů má totiž v Česku vyrůst jedna z největších amerických základen v Evropě. Nastálo zde má být umístěno na dvanáct tisíc vojáků. V Jincích vyroste nový velitelský štáb, kterému by se dalo přezdívat malý Pentagon, obří skladové haly, zázemí pro uskladnění bojové techniky i zcela nová kasárna. Jaké jednotky tu budou působit, ještě není zcela zřejmé. 

00april

4. Ruský prezident Putin požádal o členství v NATO (Eurozprávy)

Putin podle deníku svou žádost důkladně zvažoval a rozhodl se k ní až na základě zpráv o vřelém přijetí konvoje Dragoon Ride ve střední Evropě. Považuje totiž za nemyslitelné, aby spojenecká vojska, která projíždí částí Evropy, nebyla doprovázena tanky ruské výroby.

Jako další důvod uvedl ruský prezident zájem na společném cvičení spojeneckých jednotek. „Chceme ukázat vojákům aliance, jak cvičíme své muže a ženy u nás. Věříme, že za naší účasti na společných manévrech by se mohla řada spojeneckých vojáků naučit efektivněji čerpat dovolenou,“ podotkl Putin.

5. EXKLUZIVNĚ: SKANDÁLNÍ ODHALENÍ (Bojkot Babišových výrobků – facebook)

Matěj Stropnický, současný náměstek primátorky Prahy Adriany Krnáčové, se stane do dvou měsíců primátorem hlavního města Prahy. Adriana Krnáčová odstoupí.

Za vším stojí těhotenství paní primátorky. Dle kuloárních informací je otcem právě Matěj Stropnický. Blízký vztah navázali během intenzivního povolebního vyjednávání po komunálních volbách, které se protáhlo do ranních hodin. Svůj vztah dlouho tajili a jako zastírací manévr podala Adriana na Matěje několik trestních oznámení.

Magistrátní páreček má už vybrané i jméno pro potomka. Pokud se narodí chlapeček, bude se jmenovat Andrej. Pokud holčička, bude to Radmila.

6. ANDREJ BABIŠ KOUPIL FINANČNÍ ÚŘADY (Svobodní)

V tichosti, bez zájmu médií a ve stínu průjezdu americké kolony vojenských vozidel se odehrálo něco, co nemá v demokratické zemi obdoby. Andrej Babiš, ministr financí, ale i majitel konglomerátu Agrofert privatizoval všechny finanční úřady v České republice.
Dozvěděli jsme se to náhodou včera, když jsme jako členové Svobodných u finančních úřadů sbírali podpisy pod petici a rozdávali Svobodné noviny. Pršelo, tak jsme náš petiční stánek schovali do průjezdu vedle úřadu. Neuplynulo ani pět minut a přišel k nám pán v obleku, nepředstavil se a jen na nás vyhrknul, jestli máme povolení tam stát. Vysvětlili jsme mu, že dle zákona můžeme petiční stánek mít kdekoliv na veřejném místě bez povolení. Nazlobeně na nás vyhrkl, že je to soukromý pozemek, patří finančnímu úřadu a on je jeho ředitel. Trochu jsme se zarazili, protože jsme předpokládali, že tak vysoce postavený úředník musí vědět, že jeho úřad není soukromý, ale patří státu. Všiml si našeho překvapení, naklonil se k nám a pošeptal: „Koupil nás Babiš, od dubna jsme součástí Agrofertu, budeme se jmenovat AgroTax.“ Zřetelně nahlas pak řekl, že dnes tu tedy ještě můžeme být, ale až přestane pršet ať jdeme na chodník. Nezmohli jsme se na odpověď, byli jsme úplně konsternováni.
Veškeré vybrané daně tak půjdou nejdříve na konta AgroTaxu, který si vezme část jako provizi za výběr a rovnou část, kterou mu stát vyplácí jako dotaci, část kterou dostává jako dotaci z EU, část jako spotřební daň na biopaliva a tak dále. Zbytek převede na stát. Dle zatím interních informací MF to bude Babiš prezentovat jako velkou úsporu na převodech financí, které se nyní musí posílat státu, EU a ti to pak zdlouhavě převádí Agrofertu a to zdržuje.Ministr Babiš to prostě zařídil a bude líp. 

7. Mluvčí Ovčáček končí na Hradě, odchází ke Krnáčové (Aktualne.cz)

„Nešlo o žádné náhlé hnutí mysli, to rozhodnutí zrálo už déle,“ řekl. „Když jsem poprvé slyšel paní primátorku, jak vysvětluje otázku kabelů v tunelu Blanka, došlo mi, že tohle je pro mě skutečná výzva k profesnímu růstu.“

„Panu prezidentovi jsem vděčen za příležitost, kterou mi dal, a budu si jí navždycky vážit. Jenže Lány už skončily a pussy jsou pasé. Uvědomil jsem si, že mi ten adrenalin začíná scházet, jestli mi rozumíte. Je čas vydat se dál a magistrát byla jasná volba,“ dodal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 5 533,00 Kč
Vybráno 15.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
  1. Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.